Playstation Classic je podľa ohlasov veľmi narýchlo zbúchaná konzola

Playstation Classic je podľa ohlasov veľmi narýchlo zbúchaná konzola

 

Autori sa ani len nesnažili zakryť to, čím konzola v skutočnosti je.

Pred niekoľkými dňami bola vydaná ďalšia konzola s prívlastkom klasická, tentokrát od Sony. Pre pamätníkov je toto zariadenie za 99€ s 20 hrami darom z nebies, no mnoho webov a ľudí hlási, že veci nie sú také ružové, ako by sa mohli zdať.

Mnoho hráčov kritizovalo výber hier, kde podľa nich chýbalo veľké množstvo klasík. A následne sa objavila správa o tom, že konzola používa bežne dostupný emulátor, ktorý emuluje PS1 verzie hier. Ďalej sa objavili správy o tom, že emulované verzie hier sú vlastne grafický horšie ako verzie na originálnej konzole a to kvôli problematickej emulácii.

Portál Digital Foundry taktiež kritizoval, že pre emuláciu boli použité PAL verzie hier a nie NTSC verzie, čo zapríčinilo spomalené animácie a gameplay a taktiež aj nízky framerate v cutscénach.

  • Zoznam PAL hier v konzole je nasledovný: Jumping Flash, Tekken 3, Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Tom Clancy’s Rainbow Six, Grand Theft Auto, Destruction Derby, Oddworld Abe’s Odyssey and Resident Evil Director’s Cut.
  • A tieto hry sú emulované z NTSC verzie: Final Fantasy VII, Intelligent Qube, Metal Gear Solid, Mr. Driller, Revelations: Persona, Rayman, R4: Ridge Racer, Super Puzzle Fighter II Turbo, Syphon Filter, Twisted Metal and Wild Arms.

Navyše sa zistilo, že pri emulácii týchto hier cez handheldy PSP a PS Vita dostanete lepšie výsledky ako pri PS Classic.

A aby toho nebolo málo, Youtube kanál Retro Gaming Arts prišiel s informáciou, že ľudia stojaci za konzolou sa ani len nesnažili skryť to, že hry sú emulované za pomoci PCSX emulátora. Aby ste sa dostali k nastaveniam, potrebujete iba zapojiť klávesnicu a stlačiť tlačidlo Escape.

Zdroj: newsweek.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk