Playstation 4 sa stále predáva ako teplé rožky, rovnako ako Spider-Man

Playstation 4 sa stále predáva ako teplé rožky, rovnako ako Spider-Man

 

Sony uverejnila štatistiky predajnosti do konca roka 2018.

Spoločnosť Sony si môže spokojne oddýchnuť. PlayStation 4 totiž neukazuje ani náznaky spomalenia predajov a to bez ohľadu na to, že je prakticky isté, že v roku 2020 príde nová generácia konzol. Zaujímavé exkluzivity, zaujímavé bundle (ten s hrou Spider-Man bol predajným trhákom) a atraktívna cena sa postarali o to, že PlayStation 4 má k 31. decembru 2018 na konte 91,6 milióna predaných kusov.

Len za posledné mesiace roka 2018 sa konzole podarilo predať viac ako 5,6 milióna kusov konzol, čo ju prehuplo cez hranicu 90 miliónov a zároveň priblížilo k magickej hranici 100 miliónov. Pád tejto hranice je tak už len otázkou času a iba málokto pochybuje, že sa tak stane do konca tohto roka.

Počas posledných mesiacov roka 2018 bolo navyše predaných 50,7 milióna kópií hier, čo posunulo celkový počet predajov hier na 876 miliónov kópií. To robí priemer 9,5 hry na jednu predanú konzolu.

Obrovský úspech zažila aj PlayStation 4 exkluzivita od Insomniac Games, Spider-Man, ktorá podľa dát, poskytnutých spoločnosťou Sony, predala viac ako 9 miliónov kópií. Toto číslo zahŕňa fyzické a digitálne verzie hry a taktiež aj tie predané vrámci populárneho PlayStation 4 Spider-Man bundle.

Okrem toho spoločnosť Sony prezradila, že počet aktívnych používateľov služby PlayStation Network (celkový počet, nie počet, ktorí si platia PlayStation Plus) sa prehupol cez hranicu 90 miliónov. Tu sú zahrnutí tí, ktorí Sony služby využívajú prostredníctvom konzol PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita a PlayStation Now.

Zdroj: SIE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk