Playstation 4 sa blíži k 95 miliónom predaných kusov. Herná divíza Sony v zisku

Playstation 4 sa blíži k 95 miliónom predaných kusov. Herná divíza Sony v zisku

 

Sony zverejnila svoje finančné výsledky.

Po včerajších správach od Microsoftu a Nintenda ohľadom finančných výsledkov za minulý rok sme sa dočkali čísel aj od tretieho výrobcu konzol, spoločnosti Sony.

A tá pokračuje vo svojom tempe rastu. Konzoly miznú z políc obchodov a za 3 mesiace sa podarilo spoločnosti predať viac ako 8,1 milióna kusov, takže celkový počet predaných konzol atakuje úroveň 95 miliónov (konkrétne 94,2 miliónov).

Herná divízia Sony priniesla tržby vo výške 790,6 miliardy Yenov (6,33 miliardy €), čo je medziročný nárast o 10%. Čistý zisk spoločnosti sa však znížil o 14% na 586 miliónov €, hlavne kvôli nižšiemu predaju konzol. Rast zabezpečili služby, pretože Playstation Network zažila nárast tržieb o 45% oproti rovnakému obdobiu v minulom roku.

Playstation Plus má totiž 36,3 milióna mesačných predplatiteľov, čo tvorí približne 39% všetkých vlastníkov konzol Playstation 4

Investori však už hľadia do budúcnosti, pretože predaje hardvéru sa spomaľujú kvôli čakaniu na novú generáciu konzol. Zachraňujú to však každoročne sa zvyšujúce zisky z digitálnej distribúcie a poskytovaných služieb a tie majú zabezpečiť kontinuálny rast herného biznisu v podaní Sony.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk