Call of Duty: Black Ops 4 dostane ďalšie miesto na míňanie peňazí: Loot Boxy

Call of Duty: Black Ops 4 dostane ďalšie miesto na míňanie peňazí: Loot Boxy

Neoficiálne tak ide asi o najviac speňaženú hru v histórii videohier.

Všetci vieme, že Activison sa nehanbí, čo sa týka toho, že ich cieľom je zarábať peniaze. A dojiť a dojiť a dojiť. Preto asi nie je prekvapením, že hry od tohto vydavateľa patria často medzi tie, ktoré využívajú každý spôsob, ako z verných fanúšikov vytiahnuť nejaké to euro navyše.

Najčastejším scenárom je to, že je ohlásená hra, tesne po vydaní sú pridané mikrotransakcie a následne niekoľko mesiacov aj nejaká ďalšia forma monetizácie. A Black Ops 4 na tom nie je inak.

Vývojári zo štúdia Treyarch totiž oznámili, že ako súčasť novej Operation Grand Heist sa do hry opäť raz dostanú nenávidené lootboxy. Akurát v tejto hre sa budú volať Cases, čo je zmena oproti názvu Supply Drops, ktorý bol použitý v Call of Duty: WWII.

Tieto Cases budú zatiaľ obsahovať iba predmety na vizuálnu úpravu zbraní a postáv a budete ich dostávať za hranie multiplayeru alebo Blackout módu. Ak sa vám však bude máliť, samozrejme si ich môžete kúpiť. Lootboxy budú obsahovať predmety z tzv. Blackjack's Reserves, čiže predmety z predchádzajúcich operácií. 

Takže, len aby sme si to zhrnuli. Hra sa zo začiatku predávala za 60€ a na to, aby ste z nej mali plný zážitok, musíte si kúpiť aj Black Ops Pass, ktorý stojí 40€. K tomu samozrejme nechýba Battle Pass systém v ktorom si môžete za COD Points kupovať mikrotransakcie a k tomu teraz pribudnú aj lootboxy. Viac toto asi nie je, pretože pravdepodobne už viac spôsobov ako speňažiť svoju hru ani neexistuje. Vlastne existuje. To, že v týchto lootboxoch budú ešte aj zbrane. Ale možno si stačí len počkať a dočkáme sa aj toho.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk