The Walking Dead na konzoly zrušený! Psychonauts 2 však pokračuje ďalej

The Walking Dead na konzoly zrušený! Psychonauts 2 však pokračuje ďalej

 

Vývojári totiž nedodali sľúbenú kvalitu.

Minulý týždeň sa začalo špekulovať o tom, že konzolová verzia minuloročného herného prepadáku od tvorcov Payday, Overkill’s The Walking Dead bola zrušená. Jej vydavateľ Starbreeze totiž zbankrotoval, no ubezpečoval nás, že špekulácie nie sú pravdivé a hra bola iba odložená.

Dnes však máme k dispozícii oficiálne oznámenie o jej zrušení. Prezentoval ju vlastník hernej licencie na hry The Walking Dead, spoločnosť Skybound: „Vývojári a ich príbehy sú základom toho, čo sa v spoločnosti Skybound snažíme poskytnúť hráčom a od roku 2014 sme pracovali, aby sme hráčom dali skvelú kooperatívnu strieľačku. Spravili sme všetko preto, aby sme situáciu so Starbreeze vyriešili, no faktom zostáva, že Overkill’s The Walking Dead nenaplnil naše očakávania a ani štandardy, ktoré nám boli sľúbené.“

„Mrzí nás, že sme touto hrou sklamali fanúšikov série. Ostávame však verní tomu, že budeme hráčom poskytovať skvelé zážitky z tohto univerza a budeme skúmať možnosti, ako vytvoriť ďalšie hry zo sveta The Walking Dead.“

Starbreeze sa tak dostal do ďalších problémov. Po zrušení konzolovej verzie prišiel o ďalší potencionálny zdroj príjmov. Spoločnosť taktiež predala práva na vydávanie System Shocku 3 o čom sme vás taktiež informovali. V tom článku sme však uvažovali, čo bude s ďalšou hrou, ktorú mal Starbreeze vydať, očakávanou hrou Psychonauts 2.

Podľa tvrdení šéfa Starbreeze a taktiež aj legendárneho herného vývojára Tima Schafera je spoločnosť stále schopná vydať Psychonauts 2 a preto v tomto prípade, zostáva všetko „po starom.“ Starbreeze do vývoja hry investoval 8 miliónov dolárov a preto by zrušenie tejto vydavateľskej dohody bolo veľmi komplikované.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk