Left Alive je tak zlá hra, že Square Enix zakázal jej streamovanie

Left Alive je tak zlá hra, že Square Enix zakázal jej streamovanie

 

Pravdepodobne nechce, aby sa informácie o stave hry dostali vonku.

Vydavateľ Square Enix plánoval do marcového boja dodať svoju očakávanú survival akčnú hru Left Alive. Podľa prvotných informácií však hra nedopadla veľmi dobre. Ako to vieme?

V Japonsku totiž hra vyšla už 28. februára. Niekedy rozličné dátumy vydania pre rôzne regióny fungovali, no v dnešnej internetovej dobe sa to dá ťažko považovať za dobrý krok. No, aby sa zabránilo šíreniu informácií o kvalitách, alebo skôr nekvalitách hry, zakázali Japonským streamerom hru streamovať. Hráči, ktorí sa pokúsia hru streamovať dostanú varovanie o tom, že streamovanie je blokované kvôli spojlerom.

Každopádne, hodnotenie 2/5 na Japonskom Amazone čo-to napovedá. Hráči kritizujú zlý výkon hry na konzolách, zlé dizajnové rozhodnutia a taktiež katastrofálne ovládanie. To prinútilo Square Enix reagovať tým, že znížili cenu hry o takmer polovicu a to len niekoľko dní po vydaní. Takže ak sa na hru veľmi tešíte, asi vám odporúčame chvíľu počkať a možno sa dočkáte zľavy aj vy.

Znova to však otvorilo otázku o tom, či je etické, že vydavateľ sa snaží kontrolovať to, čo sa o hre po jej vydaní dostane vonku. V tomto prípade si totiž Square uvedomil nízke kvality svojej hry a snaží sa blokovať prezentovanie názorov od hráčov. Či to tak bude aj po vydaní hry u nás, to uvidíme.

Hra totiž vychádza už dnes na PC a Playstation 4.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk