Šéf vývoja Mortal Kombat 11 by už chcel konečne spraviť originálnu hru

Šéf vývoja Mortal Kombat 11 by už chcel konečne spraviť originálnu hru

 

Zatiaľ však nedostal príležitosť.

Tvárou štúdia NetherRealms je Ed Boon, ktorý je pri Mortal Kombat sérii už od jej počiatku v roku 1992. Prešiel si aj štúdiom Midway (pôvodnými tvorcami Mortal Kombat) a teraz je v zvláštnom cykle, kedy na striedačku vyvíja bojovky Injustice a Mortal Kombat.

Tento rok má prísť už jedenásty diel tejto legendárnej série, no Boon prezradil, že aj keď ho vývoj tejto série veľmi baví, rád by už vyskúšal vytvoriť niečo originálne. Nejakú novú hernú značku. Keď sa ho redaktori GameInformeru spýtali, ako veľmi na stupnici od 1-10 by chcel spraviť niečo nové, odpovedal jednoznačne: 9,6. Na to samozrejme reagovali redaktori, keď sa ho spýtali, akú hru by vytvoril práve teraz so 100 miliónovým rozpočtom a 5 rokmi vývoja. Podľa jeho slov by išlo o perzistentnú online hru.

A úprimne sa mu ani nečudujeme. Byť 29 rokov spätý s jednou sériou je veľmi dlhá doba a niekedy by človek potreboval stráviť niekoľko rokov pri niečom inom. Otázkou však je, či to dovolí vydavateľ hry, Warner Bros.

Mortal Kombat 11 vychádza 23. apríla na PC, Xbox One a Playstation 4. Následne, 11. mája sa vydania dočkajú aj hráči na platforme Nintendo Switch.

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk