Sony automaticky mení užívateľské mená, ktoré považuje za urážlivé

Sony automaticky mení užívateľské mená, ktoré považuje za urážlivé

Ak ste zrazu zbadali, že vaše Online ID je iné, toto môže byť vysvetlenie.

Minulý týždeň pridala spoločnosť Sony konečne do svojho systému možnosť zmeniť si svoje Online ID po rokoch, počas ktorých o túto možnosť užívatelia prosili. Nebudeme rozpisovať to, ako na to, alebo aké riziká to obnáša, nižšie je odkaz na článok, kde je to rozpísané.

Každopádne. To, že je konečne možné zmeniť používateľské meno zabezpečuje, že aj samotné Sony môže užívateľom ich Online ID zmeniť, pokiaľ ho vyhodnotia ako neprípustné, alebo také, ktoré porušuje pravidlá používania Playstation Network. Túto novú zmenu si všimli užívatelia v podmienkach používania PSN. Ak teda používate meno, ktoré Sony vyhodnotí ako neprípustné, alebo porušujúce podmienky (napríklad keď ho nahlásia ostatný užívatelia) môže ho Sony automaticky zmeniť na „TempXXX“ a budete si ho musieť zmeniť na vyhovujúce.

Aj tu by však malo platiť, že prvá zmena je zdarma. Aby ste sa však takejto situácii vyhli, odporúča vám Sony používať mená, ktoré nie sú hanlivé, a rasisticky, etnicky, nábožensky alebo sexuálne urážlivé. Tieto štandardy sa vzťahujú taktiež aj na správy, príspevky na fórach a v užívateľskom obsahu.

Takže, keď sa rozhodnete pre zmenu Online ID, tak si dávajte pozor na to, aké nové meno si zvolíte.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk