Sony blokuje presun postáv na iné platformy v Destiny 2

Sony blokuje presun postáv na iné platformy v Destiny 2

Not cool Sony, not cool.

Hlavne po vydaní Destiny 2 sa našlo mnoho hráčov, ktorí po niekoľkých týždňoch na konzole chceli prejsť na PC verziu hry (tá totiž vyšla oneskorene). Lenže to automaticky znamenalo, že stratia všetko, čo doteraz vybojovali a preto bolo štúdio Bungie zasypávané otázkami, či nemôžu umožniť presun postáv na iné platformy. Odpoveďou bolo mlčanie.

A Bungie mlčí stále. Takže namiesto toho, aby túto situáciu okomentovalo štúdio, povedal nám pozadie rozhodnutia neumožniť presun postáv na iné platformy redaktor Kotaku Jason Schreier. Podľa jeho tvrdení Bungie chcelo a chce umožniť hráčom presun postáv na iné platformy. Problém? Sony.

Ako vieme, Sony má s Activision a Destiny exkluzívnu zmluvu, ktorá im zabezpečuje časovo exkluzívny obsah pre Playstation 4 verziu hry (väčšinou v podobe jedného Striku a exotickej zbrane). No vyzerá to tak, že ich vplyv siaha aj ďalej. Podľa Schreiera Sony Bungie nemôže implementovať presun postáv, lebo „im to nedovolí Sony,“ pretože chcú aby si pri pomyslení na hru Destiny hráči automaticky vybavili aj konzolu Playstation 4.

Otázkou teda je, či táto exkluzívna zmluva bude pokračovať aj v prípadnom Destiny 3, ktoré už bude bez vplyvu Activisionu. Každopádne to poskytuje obraz o tom, ako Sony pristupuje ku cross-playu a všetkému čo s tým súvisí.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk