Použitie urážok pri hraní Playstation 4 vás môže stáť prístup k všetkým digitálnym hrám

Použitie urážok pri hraní Playstation 4 vás môže stáť prístup k všetkým digitálnym hrám

 

Je na mieste otázka, či je to fér.

Niekedy bolo hranie na konzolách jednoduché. Vložili sme disk, modlili sa, aby si Playstation 2 nevypýtala formátovanie a hrali sa. Dnes, s príchodom digitálnej distribúcie je to paradoxne komplikovanejšie. Obrovské patche, nedokončené hry a taktiež aj problematika digitálnych práv.

Totižto, digitálne hry nevlastníte, iba máte oprávnenie na ich používanie. To síce platí aj pri fyzických kópiách hier, no pri digitálnych je tento problém oveľa väčší.

Dokázal to užívateľ, ktorý dostal ban na Playstation Network po dobu siedmych dní. Podľa jeho vlastných slov to bolo za to, že počas hrania a používania voice chatu použil slová „faggot a nigga,“ za čo bol samozrejme ostatnými užívateľmi nahlásený. A aj on sám priznáva, že ban si zaslúži. Čo si však podľa jeho slov nezaslúži, je zákaz prístupu ku všetkým digitálnym hrám, ktoré si kúpil.

Sony mu totiž neudelilo ban na používanie mikrofónu, alebo mu neobmedzilo prístup k online hraniu, ale mu rovno zablokovalo prístup k Playstation Network, čo znamená, že keď sa pokúsi spustiť hru, ktorú má zakúpenú v digitálnej forme, tak ho uvíta táto hláška.

Problémom je, že Sony síce vo svojich podmienkach uvádza, že môže užívateľovi pri porušení podmienok udeliť ban na určitú dobu, no nikde nie je napísané, že to zahŕňa aj zablokovanie prístupu k digitálnym hrám. A hlavne to otvára debatu do budúcnosti, či je fér, odobrať prístup ku všetkým digitálnym hrám v momente keď hráč dostane ban. Pretože, keby mal kúpenú fyzickú kópiu, tak s prístupom k hraniu nemá problém.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk