Playstation 4 údajne dostane novú verziu konzoly už na jeseň

Playstation 4 údajne dostane novú verziu konzoly už na jeseň

S touto informáciou prišiel rovnaký zdroj, ktorý leakol špecifikácie konzoly.

Sony síce oznámilo, že tento rok novú konzolu nevydá a ani oficiálne neukáže verejnosti, no je zrejmé, že to sa týka novej generácie konzol, ktorú stále nazývame Playstation 5. Zdá sa však, že Sony do budúceho roka nezabudne ani na svojich verných fanúšikov, ktorí hľadajú cestičky k súčasnej generácii konzol v podobe Playstation 4.

A pre tých, ktorí po novej konzole ešte nesiahli máme zaujímavú správu, ktorá prichádza z rovnakého zdroja, ktorý informoval o hlavných špecifikáciách konzoly Playstation 5 (ktoré následne +- potvrdil Mark Cerny zo Sony). Podľa týchto informácií totiž Sony v tomto roku chystá vydanie novej verzie svojej populárnej konzoly Playstation 4.

Zatiaľ nevieme názov tejto konzoly, takže ju môžeme nazvať Playstation 4 Super Slim. Konzola by mala byť vydaná na jeseň tohto roka (leaker hovorí že ju môžeme očakávať od septembra do novembra) a bude stáť 199€. Hlavnou výhodou tejto konzoly má byť zapracovaný 7nm výrobný proces, ktorý by mal znížiť veľkosť čipu na 110mm2. To so sebou samozrejme prinesie nižšiu produkciu tepla a tým pádom menší hluk a teoreticky to môže znamenať aj to, že Sony sa rozhodne prepracovať aj vonkajší vzhľad konzoly.

Podľa leakera sa táto úprava týka iba základnej verzie Playstation 4. Pro verzia konzoly zostane v starom formáte so starými špecifikáciami, pretože údajne pre Sony jej úprava nie je „finančne rentabilná.“

Microsoft tiež plánuje v tomto roku vydať novú verziu svojej konzoly, no v ich prípade sa rozhodli o vypustenie Blu-ray mechaniky a tak vznikla konzola Xbox One S All-Digital Edition. A o Nintende sa taktiež šušká v súvislosti s novými verziami konzol. Tam však na ďalšie správy čakáme na E3 2019.

Zdroj: SegmentNext

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk