Spolupráca medzi Sony a Microsoftom vyvolala zmätok u zamestnancov Sony

Spolupráca medzi Sony a Microsoftom vyvolala zmätok u zamestnancov Sony

 

Tí totiž o nej nevedeli.

Spoločnosti Microsoft a Sony trochu „prekvapili“ herný svet, ktorý si niekedy myslí, že ich zamestnanci voči sebe chovajú nevraživosť. Samozrejme, všetko ostáva po starom a obe spoločnosti budú mať vlastné konzoly, no budú spolupracovať v oblasti cloudu a cloud hrania, nakoľko Microsoft má spolu so spoločnosťou Google pravdepodobne najlepšiu cloud infraštruktúru na svete.

Každopádne, nie len herná obec ostala prekvapená. Podľa správy magazínu Bloomberg ostali z tejto správy zaskočení aj niektorí vysokopostavení predstavitelia Playstation platformy. Podľa ich správy sa táto spolupráca začala „piecť“ ešte počas minulého roka, no iba top manažment vedel o týchto rokovaniach. A táto správa sa tým pádom nedostala k zástupcom značky Playstation.

To znamená, že drvivá väčšina „Playstation tímu“ vrámci Sony o tejto spolupráci nevedeli, až pokiaľ ju obe spoločnosti oficiálne neoznámili. Niektorých to údajne vystrašilo a nastal zmätok. Nastúpiť tak museli manažéri, ktorí „upokojovali zamestnancov a ubezpečovali, že plány pre novú generáciu ich konzoly sa nezmenili.“

Bloomberg však poukázal na veľký paradox, že zamestnanci, ktorých sa toto rozhodnutie priamo týka neboli o takomto veľkom kroku manažmentu informovaní predtým, ako sa to dozvedela verejnosť. Teoreticky je dosť možné, že top manažment Sony chcel zabrániť leakom a tak táto spolupráca ostala v tajnosti pokiaľ nebola úplne dokončená.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk