Tohtoročné Call of Duty bude údajne obsahovať free-to-play komponent

Tohtoročné Call of Duty bude údajne obsahovať free-to-play komponent

 

Activision chystá malú revolúciu.

Okolo série Call of Duty sa toho za posledné dni udialo dosť veľa. Zmena štúdiá a plánov na rok 2020 sa však netýkajú tohtoročného dielu, ktorým pravdepodobne bude Modern Warfare 4. Hru vyvíja štúdio Infinity Ward a podľa správ, ktoré priniesli rovnaké zdroje ako novinku o zmene štúdia sa máme pripraviť na veľké zmeny.

Asi najdôležitejšou novinkou bude to, že Activision údajne zvažuje free-to-play komponent pre určité časti nového dielu Call of Duty. Takže ak si predstavíme bežnú štruktúru Call of Duty hry, ktorá obsahuje napríklad kampaň, multiplayer a zombies mód (prípadne Battle Royale mód), tak jedna z týchto súčastí bude pravdepodobne vydaná ako samostatný titul, ktorý bude pre všetkých hráčov zdarma.

Čo však Activision k tomuto kroku vedie? Podľa správy Kotaku bol síce vydavateľ s úvodnými predajmi Black Ops IIII spokojný, no na druhej strane si hra nedokázala udržať hráčov tak, ako si predstavovali. A vzhľadom na to, že hra ťaží zo svojich Battle Passov, mikrotransakcií a ďalších prídavkov veľké peniaze, je jasné, že prvoradým záujmom vydavateľa by malo byť to, aby sa hra dostala k čo najväčšiemu počtu hráčov. Následne je veľká možnosť, že hra k sebe vďaka free-to-play komponentu priláka väčšie množstvo hráčov, ktorí následne budú míňať peniaze za mikrotransakcie.

Kotaku taktiež informuje, že tieto plány nie sú finalizované, pretože niektorí vo vnútri firmy nesúhlasia s touto myšlienkou a chcú zachovať tradičnú, platenú štruktúru hry.

Uvidíme teda. Oficiálne potvrdenie príde pravdepodobne počas oficiálneho oznámenia hry, ktoré príde určite do konca júna tohto roka.

Zdroj: Kotaku

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk