Šéf Sony vysvetľuje spoluprácu s Microsoftom: „Konzolový biznis je menšinový“

Šéf Sony vysvetľuje spoluprácu s Microsoftom: „Konzolový biznis je menšinový“

Budúcnosť je (z časti) v cloude.

Sony mala včera v Tokiu Investors Relations Day 2019 a samozrejme, šéf Sony, Kenichiro Yoshida dostal otázky aj ohľadom nedávno ohlásenej spolupráce s Microsoftom na poli cloud technológií. Tvrdí, že z tohto partnerstva budú profitovať obe firmy, pretože zvládnuť cloud hranie nie je jednoduché:

„Ohľadom našej spolupráce s Microsoftom: Podpísali sme Memorandum Porozumenia. To sa vzťahuje na dlhé obdobie a týka sa cloudu a streamovacích technológií a je ťažké predpokladať ako dlho to bude trvať.

Pracovali sme na streamovacej technológii počas posledných piatich rokov a pracovali sme na rôznych aspektoch, ako napríklad odozva. Napríklad, najlepším spôsobom ako znížiť odozvu je presunúť servery fyzicky bližšie k zákazníkom. Lenže keď ich posunieme bližšie k jednej skupine, tak druhá skupina ich bude mať ďalej. Taktiež je veľkou výzvou proces enkódovania a kompresia. Tiež musíme prísť na to, aký je najlepší biznis model pre streamovanie. Naša služba funguje momentálne na báze predplatného, no hráč môže hrať iba jednu hru a hrá ju niekoľko sto hodín. Akú výhodu má teda pre neho predplatné? Takže pri technológiách a službách sme sa spolu s Microsoftom rozhodli ísť vpred spolu.“

Je zrejmé, že serverová infraštruktúra Microsoftu s názvom Azure je pre Sony ideálnym prostriedkom ako zlepšiť dostupnosť svojich streamovacích služieb hlavne z krátkodobého hľadiska. Zo slov Yoshidu je však zrejmé, že okrem platenia predplatného za Playstation Now, ako to funguje teraz, zvažuje Sony aj iné metódy, medzi ktorými napríklad môže byť klasická kúpa hry, ktorá užívateľovi umožní hrať ju na ktoromkoľvek zariadení.

Prečo však Sony naháňa streamovanie? Pretože podľa Yoshidu bude hrať v budúcej generácii konzol veľkú rolu: „Keď sa pozeráte na súčasný herný priemysel, konzolový biznis nie je hlavným trhom. Je to menšinový trh. Ale hráči sú tými, ktorých si veľmi vážime. Konzola im prináša lokálnu výpočtovú silu, ktorú považujú za dôležitú, no na druhej strane, technológia ide dopredu a Remote Play a Playstation Now budú dôležité služby, ktoré budú fungovať paralelne s tým, čo robíme doteraz a navyše prinesú ďalších hráčov, ktorí o konzolu nemajú záujem.“

Zdroj: Wccftech.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk