Viac Playstation exkluzivít: Sony plánuje expandovať svoje štúdiá

Viac Playstation exkluzivít: Sony plánuje expandovať svoje štúdiá

Do boja až po zuby vyzbrojený.

To, že exkluzivity sú pre úspech platformy kľúčové väčšina spoločnosti chápala už dlhšiu dobu a preto aj Sony a aj Nintendo majú vo svojom portfóliu veľké množstvo tzv. 1st party štúdií, ktoré vlastnia a tie tým pádom robia hry exkluzívne pre jednu platformu. A tí čo to nepochopili (ehm...Microsoft) musia teraz akvizíciou štúdií dobiehať zameškané.

Jedným z hlavých dôvodov, prečo vlastniť Playstation 4 je ich skvelá ponuka exkluzívnych hier. Hry ako God of War, Horizon: Zero Dawn, Uncharted 4 patria nie len k najlepšie hodnoteným hrám na tejto konzole, ale aj k najlepšie hodnoteným hrám za posledné roky a tento prístup zjavne funguje, nakoľko je Playstation 4 už teraz jednou z najlepšie predávaných konzol histórie. A zdá sa, že Sony je odhodlané takýmto štýlom pokračovať aj ďalej.

Počas podujatia pre investorov prezradil šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan, že ich plánom je posilniť produkciu exkluzívnych hier na konzole a to „buď expanziou súčasných štúdií, alebo kúpou nových.“ Iba pripomíname, že posledné štúdio, ktoré spoločnosť Sony kúpila, bol Sucker Punch (Sly Cooper, InFamous a Ghost of Tsushima), no to bolo ešte v roku 2011. To však neznamená, že by Sonyštúdiá odvtedy stagnovali. Tvorcovia Horizon: Zero Dawn expandovali vo veľkom a súčasne sú vraj schopní produkovať dvojicu hier naraz. Po úspechu God of War sa rozširovalo aj v štúdiu Sony Santa Monica a zdá sa, že po komerčnom úspechu Days Gone sa bude rozširovať aj v štúdiu Bend.

Čo sa však týka potencionálnych akvizícií, tak veľkou výhrou by bola určite kúpa Kojima Productions, ktoré momentálne vyvíja Playstation 4 exkluzivitu Death Stranding, alebo štúdia Insomniac Games, ktoré minulý rok vydalo exkluzivitu Marvel’s Spider-Man. Obe spoločnosti majú so Sony skvelý vzťah a vôbec by sme sa nedivili, keby sa z týchto 2nd party štúdií stali 1st party štúdiá. 

Každopádne, vyzerá to tak, že Sony je viac ako ochotné investovať do dôvodov, prečo vlastniť Playstation konzolu.

Zdroj: Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk