Black Ops IIII oslavuje leto svojským štýlom. Lootboxmi so zbraňami a Pay-to-win systémom

Black Ops IIII oslavuje leto svojským štýlom. Lootboxmi so zbraňami a Pay-to-win systémom

 

A hráči sú samozrejme úplne nadšení.

Call of Duty hry majú zvláštny cyklus. Najprv je hra vydaná bez mikrotransakcií, no všetci vedia, že tam budú. Ich jediná viera spočíva v tom, že budú iba kozmetické a nebudú vplývať na hranie. Po niekoľkých mesiacoch a odhalení ďalšieho dielu však príde k zmene a zrazu sa v obchode s mikrotransakciami objavia zbrane a ďalšie predmety, ktoré majú priamy vplyv na hranie hry (treba podojiť zostávajúcich hráčov). Toto sa opakuje každý rok a zdá sa, že tento nebude výnimkou.

Vývojári zo štúdia Treayarch totiž spustili nové in-game podujatie nazvané Days of Summer.

A hráči ho už stihli premenovať na Day of Lootboxes. Dôvod je relatívne jednoduchý. Napriek nepochybne skvelým prídavkom ako je 50vs50 Blackout mód sa hráči dočkali aj nových zbraní. Znechutenie však prišlo v momente, keď zistili, že iba jednu z týchto nových zbraní (Snajperku), môžu získať klasickým levelovaním.

Zvyšok? Samozrejme cez lootboxy. Takže od včerajšieho dňa môžete kúpou lootboxov získať zbrane, ktoré majú reálny vplyv na vaše hranie, čo už tak trochu hraničí s Pay-to-win systémami z free-to-play hier. Asi netreba pripomínať, že 60€, ktoré ste za Black Ops IIII museli zaplatiť vývojári taktiež predávajú Black Ops Pass a Battle Passy.

Čo je však ešte vtipnejšie (alebo smutnejšie), ak si kúpite tieto lootboxy, tak sa môže pokojne stať, že dostanete zbraň ktorú nechcete, alebo jej variant o ktorý nemáte záujem. Vďaka RNG lootboxom totiž nemáte žiadnu kontrolu nad tým, čo v týchto boxoch získate. Teda, pokiaľ nezaplatíte toľko peňazí, že sa dostanete k vytúženej zbrani.

Asi je to však jedno. Pozornosť hráčov sa pomaly presúva k Modern Warfare a Black Ops IIII bude o niekoľko mesiacov irelevantnou hrou.

Zdroj: CallOfDuty

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk