Pay-to-win prvky v Battle Royale? Pre Black Ops 4 žiaden problém

Pay-to-win prvky v Battle Royale? Pre Black Ops 4 žiaden problém

 

Activision tlačí na hranicu únosnosti.

Len prednedávnom posunul vydavateľ Activision a vývojári zo štúdia Treyarch hranicu Call of Duty: Black Ops 4 bližšie k nenávidenému pojmu – pay-to-win. Asi netreba pripomínať, že komunita nebola nadšená, no ako to už pri konci života jedného Call of Duty dielu týka, vývojári sú voči požiadavkám hráčov hluchí.

Nedávne zmeny však zasiahli primárne multiplayer a Battle Royale mód Blackout ostal „nepoškvrnený.“ Nie však na dlho. Po poslednej aktualizácii dostal totiž Black Ops 4 nový predmet, ktorý sa nazýva Blackjack’s Stashes. Ide o predmet, ktorý môžete použiť raz počas hrania Blackout zápasu a vďaka nemu získate prístup k lepším verziám zbraní.

Problém? Možno v tom, že tieto zbrane pochádzajú z Black Market, čo znamená masívny grind, alebo jednoduché zaplatenie za ich získanie. Čiže, ak do hry vložíte tisícky hodín, dostanete v Blackou zápase prístup k zbraniam ktoré sú štatisticky lepšie, ako tie, ktoré sú rozmiestnené po mape. Alebo, ak nevložíte do hry tisícky hodín, tak vám stačí priložiť kreditnú kartu a zbrane získať takýmto spôsobom.

Navyše, ak váš protivník v Blackout zápase takúto zbraň má a vám sa ho podarí zabiť, tak ju nemôžete zobrať. Jednoducho je uzamknutá, lebo vy ju nemáte odomknutú.

Reakcia komunity? Myslím si, že jeden obrázok postačí.

Bohužiaľ toto je ďalší krok vývojárov a vydavateľa ako vydojiť zo svojich hráčov ďalšie peniaze. Stáva sa to každoročnou Call of Duty tradíciou a pravdepodobne to neminie ani Modern Warfare.

Zdroj: MP1ST

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk