Nové video z Death Stranding posiela z Gamescomu rozporuplné dojmy
Gamescom

Nové video z Death Stranding posiela z Gamescomu rozporuplné dojmy

 

Nadčasové dielo alebo pseudofilozofický brak?

Na Gamescome spravili z Hidea Kodžimy doslova a dopísmena boha. Stačilo málo a postavili by mu piedestál z tam prítomných divákov. Zniem zaujato? Áno, uvedomujem si to. No nemôžem si ale pomôcť po tom, čo som opäť zažil, ako sa Kodžima dočkal oslavných reakcií a bujarých výkrikov po novom predstavenom gameplay videu, v ktorom z polovice postava chodí po stokrát videnom a úplne prázdnom prostredí a a z polovice divák pozeral na cuscénu.

Hideo Kodžima netvorí v Death Stranding hru, on tvorí svoj už dlho vysnívaný film. Tomu nasvedčuje aj to, ako prezentuje postavy. Túto postavu hrá Del Toro, hentú postavu hrá Reedus. Všimli ste si, aby sa legendárny herný tvorca za celý čas rozpovedal o hrateľnosti a jej zákonitostiach? Iste, sem tam prehodil chabú vetu, no okamžite sa to zvrtlo späť k hviezdnym menám a o tom ako sa im s Hideom skvelo spolupracovalo.

To som už asi ale poriadne odišiel od hlavnej témy odprezentovaného videa. Ešte som zabudol povedať, že postava môže v hre močiť a na tom mieste vyrastie hríb, ktorý potom môžu nájsť ostatní hráči. Pamätáte na to dieťa v nádobe, ktoré Reedus nosí stále so sebou? Tak to sa bude môcť kedykoľvek rozplakať a potom ho budeme musieť utíšiť kolísaním za doprovodu jemnej hudby. Priznám sa, že v tej chvíli som si tľapol po čele a neveril, že pozerám na niečo tak zvláštné a gýčové. A že ľudia tomu tlieskajú.

Okrem toho videa boli predstavené aj dve nové postavy. Mama, ktorej dcéra je z nejakého dôvodu neviditeľná a Dead Man, ktorý pôsobí ako typická "noob" postava, ktorá sa rozumie do zvláštnych vecí a všetko potrebné vysvetľuje hlavnej postave. Z týchto krátkych ukážok sa môžeme dozvedieť, že spomínané dieťa v nádobe slúži ako pojítko medzi normálnym svetom a svetom mŕtvych, vďaka ktorému môže vidieť a vnímať bytosti z tej "druhej" strany.

Zdroj: Gamescom2019

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk