Final Fantasy VIII Remastered je ďalším polovičatým remasterom od Square
Gamescom

Final Fantasy VIII Remastered je ďalším polovičatým remasterom od Square

 

Ah Square...

Moja najobľúbenejšia hra všetkých čias si rozhodne zaslúžila lepšiu remasterovanú verziu. Keď Square Enix ohlásilo tento remaster, bol som nesmierne nadšený, no nadšenie prešlo, keď Square tento remaster aj ukázalo. Najnovšie video a screeny z práve prebiehajúceho Gamescomu môj názor nezmenil, ba čo skôr, len utvrdil, že japonskému gigantu je absolútne jedno, čo s jednou z jej najúspešnejších hier vlastne bude.

Pôvodné pre-renderované pozadia majú na sebe agresívny zablurovaný filter, ktorý vyzerá neporovnateľne horšie ako obyčajnými hráčmi vytvorené pozadia za pomoci AI technológie. Z pôvodných správ o vylepšených modeloch postáv sa vykryštalizovali informácie, že vylepšené boli len niektoré postavy. Čakajte teda hi-res modely hlavných postáv v ostrom kontraste s low-poly modelmi ostatných. Súboje, ktoré bežali v 20 fps, sú v remasteri stále v 20 fps, a to aj napriek tomu, že dávno existujú fanúšikovské módy, ktoré hru pretransformujú do 60 fps. A tak by sme mohli pokračovať ďalej.

Final Fantasy VIII Remastered vychádza 3. septembra na PC, PS4, XONE a Switch za 19,99 eur. Ešte aj tá cena je veľmi prehnaná.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk