Sony: Niektoré naše hry možno budú multiplatformové

Sony: Niektoré naše hry možno budú multiplatformové

 

Podobná stratégia ako Microsoft?

Sony včera zhodilo bombu, keď ohlásilo, že kupuje vývojárske štúdio Insomniac, tvorcov minuloročnej exkluzivity Marvel’s Spider-Man. Pre štúdio ako také sa toho asi veľa nezmení, pretože drvivá väčšina ich hier bola aj tak exkluzívna pre Playstation konzoly, no je to od Sony jasný signál. Spoločnosť je ochotná investovať do rozširovania exkluzívneho portfólia.

Alebo nie? Trochu svetla do stratégie Sony priniesol šéf SIE Worldwide Studios. Podľa jeho slov je šanca, že niektoré hry, ktoré prinesú first-party Sony štúdia nebudú Playstation exkluzivity: „Musíme podporovať Playstation platformu – to bez debaty. No napriek tomu si myslím, že v budúcnosti možno uvidíme niektoré hry od našich štúdií aj na iných platformách, čo by rozšírilo ich počet hráčov.“

Podľa neho sú napríklad ideálnym kandidátom multiplayerové hry, ktoré by mohli napríklad prísť na PC.

Podobnú stratégiu má aj Microsoft. Aj napriek tomu, že ich štúdiá pracujú takmer výlučne na hrách pre platformy Microsoftu (PC a Xbox One), spoločnosť ukázala v podobe Cuphead a Ori and the Blind Forest (jedna vyšla na Switchi a druhá príde v septembri), že je ochotná rozširovať svoje populárne hry aj mimo Xbox ekosystém.

Otázkou ohľadom kúpy Insomniac však ostáva, čo sa stane so značkou Sunset Overdrive. Jediná hra v tejto sérii vyšla exkluzívne na Xbox One a PC v roku 2014. Práva na značku má však štúdio Insomniac, čo znamená, že značka poputovala so štúdiom smerom k Sony. No napriek tomu Sony nemôže vydať prvú hru na Playstation konzole, pretože práva na vydávanie tejto konkrétnej hry vlastní Microsoft. Preto je možné, že uvidíme pokračovanie, ktoré však bude exkluzívne pre Playstation konzolu. Layden však povedal, že zatiaľ sa nerozhodli, čo s touto značkou spravia, no podľa jeho slov bude mať štúdio plnú nezávislosť a budú môcť robiť projekt na ktorom budú chcieť robiť.

Zdroj: VGR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk