Tajuplný projekt Rockstaru zabanovaný v Austrálii. Zatiaľ však nebol ani predstavený

Tajuplný projekt Rockstaru zabanovaný v Austrálii. Zatiaľ však nebol ani predstavený

 

O čo ide?

Včera sa objavila zaujímavá informácia, že Austrálska komisia, ktorá sa zaoberá hodnotením prístupnosti odmietla udeliť hodnotenie novému projektu od spoločnosti Rockstar s kódovým označením „Bonaire.“ Tento projekt dostal hodnotenie RC (refused classification).

Okamžite sa začalo špekulovať o aký projekt ide. Situáciu sťažuje napríklad aj to, že komisia neuvádza odôvodnenie pre odmietnutie udelenia hodnotenia, no zároveň vieme, že hier, ktorý dostali podobný status nie je až tak veľa. Medzi tie známejšie patrí napríklad Saints Row IV, Syndicate, Postal 2 či Manhunt.

Možností však nie je až tak veľa. Je dosť nepravdepodobné, že by išlo o úplne novú hru, nakoľko hodnotenie sa udeľuje tesne pred vydaním a Rockstar nemá oficiálne ohlásenú žiadnu novú hru. Najpopulárnejšia teória teda je, že Bonaire je kódové označenie expanzie pre ich úspešnú westernovú hru Red Dead Redemption 2. Tejto teórii napovedá aj to, že Bonaire je názov ostrova v Karibiku a príbeh hry sa z časti odohrával na karibskom ostrove Guarma.

Otázkou teda je, či pôjde expanziu pre kampaň, alebo rozšírenie pre Red Dead Online (osobne sa prikláňame skôr k druhej možnosti), no možno nás Rockstar skutočne prekvapí a pôjde o úplne nový projekt. Uvidíme taktiež, ako sa zachová Rockstar a či projekt upraví tak, aby spĺňal prísne nároky Austrálskych úradov, podobne ako nedávno DayZ.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk