Niektorí fanúšikovia Spider-Mana hlásajú bojkot Playstation 4 kvôli roztržke Disney a Sony

Niektorí fanúšikovia Spider-Mana hlásajú bojkot Playstation 4 kvôli roztržke Disney a Sony

 

Na tejto Zemi asi nikdy nebude dobre.

Ak ste to nepostrehli, filmový priemysel zasiahla rana. Disney totiž „vyhodilo“ Spider-Mana z MCU (Marvel Cinematic Universe) a to kvôli jednému dôvodu. Peniazom. Disney totiž už dávno dalo spoločnosti Sony licenciu na prípravu filmov s pavúčím mužom, no po solídnej „Tobey Maguire“ trilógii a dosť slabej „Andrew Garfield“ dvojici filmov zakročila. Poslal tam svojho producenta Kevina Feigea, aby dohliadol na reštart Spider-Man ságy a pavúčieho muža momentálne hrá Tom Holland.

Lenže, Disney sa očividne nepáčilo, aký podiel zo ziskov filmov dostáva a tak sa snažili so spoločnosťou Sony prepracovať túto licenčnú zmluvu, pričom požadovali 50% ziskov. Keď Sony nesúhlasilo, tak Disney jednoducho stiahlo Feigea z projektov a Spider-Mana vykopla zo svojho Marvel univerza.

Skonštatovanie, že to fanúšikov nahnevalo asi dostatočne nevystihuje situáciu. No zatiaľ čo prvá skupina vidí ako vinníka Disney a ich chamtivosť, druhá skupina si našla ako svojho obetného baránka Sony. A kvôli tomu niektorí mienia dokonca bojkotovať Sony a ich konzolu Playstation 4.

V posledných dňoch sa tak na sociálnej sieti Twitter stal celkom populárnym hashtag #BoycottSony

Človek by povedal, že niektorí to berú až príliš vážne

Zaujímavé na celej situácii je, že licenciu na videohernú adaptáciu Spider-Mana vlastní taktiež Sony, no vyzerá to tak, že vzťahy v tejto oblasti ostali nedotknuté.

Asi ťažko očakávať, že tento pokus o bojkot bude akokoľvek úspešný a preto sa len ticho usmievame a divíme nad tým, čoho sú ľudia schopní. 

Zdroj: IGN/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk