Kooperatívny spin-off Resident Evil bližšie predstavený

Kooperatívny spin-off Resident Evil bližšie predstavený

 

Hra dostane pred vydaním beta testovanie.

Capcom nám pred niekoľkými dňami predstavil hru s ktorou sa pokúsi zaujať hráčov, ktorí preferujú kooperatívne alebo kompetitívne hranie, no popri tom majú radi značku Resident Evil. Výsledkom toho bude hra, ktorá zatiaľ nemá oficiálny názov a Capcom ju tak volá Project Resistance.

Na TGS nám konečne prezradil, čo od hry môžeme očakávať. Pre štvoricu hráčov to bude klasická kooperatívna akčná hra, kde musia spolupracovať, aby utiekli z nebezpečného pokusu, ktorému velí tajomný Mastermind.

Jeho rolu však taktiež preberie živý hráč, takže pôjde o asymetrickú kooperatívno-kompetitívnu hru 4v1. Úlohu Masterminda popísali autori takto: „Mastermind musí vytvoriť nebezpečné herné prostredie a ovplyvňovať ho kartami, vďaka ktorým môže privolať na pomoc rôznych nepriateľov, nastavovať pasce, ovplyvňovať prostredie atď. Taktiež môže priamo ovládať zombíkov. A aby toho nebolo málo, môže sa prevteliť do pána s oblekom, tajomného Tyranta po prvý krát v histórii série. Protihráči budú musieť spolupracovať ako jeden tím, aby prežili a odrazili útoky Masterminda.“

Autori plánujú uzavretý beta test, ktorý bude prebiehať od 4. do 7. októbra na Xbox One a Playstation 4. Ak sa ho chcete zúčastniť, musíte sa zaregistrovať na stránke hry do 18. septembra.

Hra je však vo vývoji aj na PC, no zatiaľ je bez dátumu vydania.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk