Kojima: Death Stranding bude potrebovať pokračovania, aby vytvoril nový žáner

Kojima: Death Stranding bude potrebovať pokračovania, aby vytvoril nový žáner

 

Taktiež sa vyjadril ku „walking simulator“ komentárom.

Death Stranding vyzerá...zvláštne. Je zrejmé, že hra nebude pre každého a čím viac sa o nej dozvedáme, tým zmätenejší sme. Za hrou predsa stojí Kojima Productions. A jeho šéf Hideo Kojima sa niekoľkokrát nechal počuť, že vytvára nový herný žáner, ktorý sme ešte nevideli.

A podľa neho je to veľmi komplikované pri prezentácii, pretože musí ľuďom predstaviť niečo, čo ešte nevideli. A práve preto sa možno dočkáme pokračovania hry: „Najťažšia časť pri tvorení niečoho nového je to, že následne musíte vytvoriť druhý a tretí diel, aby ste vytvorili a udržali nový herný žáner.

Podľa jeho tvrdení boli dokonca viacerí členovia štúdia proti niektorým nápadom, ktoré do hry priniesol: „Koncept hry sa od začiatku nezmenil. Mohol by som urobiť viac – napríklad lepší vizuál pre Playstation 6, ale to nie je o grafike. Mnoho ľudí zo štúdia bolo proti prvému konceptu hry a som veľmi šťastný, že vývojári to spolu so mnou zvládli. Všetci členovia štúdia sa bavia pri hraní hry a to ma napĺňa šťastím. A teraz je rad na hráčoch.“

Koncept je veľmi ťažké vysvetliť. Keď som prvý krát vytvoril stealth hru v Metal Gear Solid, mnoho ľudí nechápalo, keď som to prezentoval. Prvým nepriateľom sú vždy vaši spolupracovníci – „Nesieš veci, pripájaš sa, dávaš lajky – kde je zábava?“ To boli prvé reakcie. Keby som počúval, bola by to normálna hra. Ale mnoho ľudí mi verilo a povedali, že to chcú vyskúšať. A postupne sa pripájali ďalší. Neviním ich za to, pretože nikto nevidí do mojej hlavy. Nikto mi nerozumel, keď som to prvý krát vysvetľoval. Ale zúčastnili sa toho. Aj Norman (Reedus) a Mads (Mikkelsen).“

Kojima sa taktiež vyjadril k „obvineniam“ že hra je vlastne iba glorifikovaný walking simulator. Priznal, že hra je v otvorenom svete a teda môžete ísť kam chcete. Zároveň však prezradil, že kráčanie a prekonávanie terénu v hre je veľmi zábavné.

Death Stranding vychádza 8. novembra exkluzívne na Playstation 4.

Zdroj: GamingBolt/GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk