Sony potvrdilo, že je vlastníkom značky Sunset Overdrive

Sony potvrdilo, že je vlastníkom značky Sunset Overdrive

 

Čo však s ňou.

Minulý mesiac spoločnosť Sony prekvapila, keď oznámila kúpu štúdia Insomniac, ktoré v minulom roku vyprodukovali skvelú exkluzivitu Marvel’s Spider-Man. Predtým však Insomniac na chvíľu „podviedol“ Sony s Microsoftom, keď v spolupráci s nimi vydali Xbox One exkluzivitu Sunset Overdrive.

Práva na značku údajne vždy malo štúdio Insomniac Games, no s jednou podmienkou. Tento konkrétny Sunset Overdrive pôjde iba na platformy, na ktoré ju dovolí vydať Microsoft. Znamená to pravdepodobne fakt, že jednotku nikdy neuvidíme na konzolách Sony, no čo potencionálne pokračovanie?

Hneď po kúpe štúdia skonštatoval šéf Sony Worldwide Studios Shawn Layden, že Sony musí „upratať“ aby zistili, v akom stave sú vlastne značky na ktorých štúdio pracovalo, kto ich vlastní a ako s nimi môžu narábať.

Zdá sa, že upratovanie sa skončilo, pretože Shuhei Yoshida potvrdil, že Insomniac skutočne vlastní značku Sunset Overdrive a tým pádom ju po odkúpení vlastní Sony. Keď sa ho však japonský magazín Inside Gaming spýtal, či existuje šanca Playstation 4 port prvej hry, tak odpovedal: „Hľadíme do budúcnosti na ďalšie hry štúdia.“

Vyzerá to teda, že Sony nemá záujem, alebo legálne nemôže spraviť port jednotky a pravdepodobne ani neexistuje veľký záujem o vývoj pokračovania. Hlavne vzhľadom na obrovský úspech Spider-Mana.

Zdroj: Inside Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk