Nové Call of Duty dostalo ban v Rusku a Activision robí zmeny, aby tam hru dostal

Nové Call of Duty dostalo ban v Rusku a Activision robí zmeny, aby tam hru dostal

 

Otázka je, či im to prejde.

S celkom nečakaným problémom sa stretol vydavateľ Activision pri promovaní svojho nového dielu série Call of Duty s podtitulom Modern Warfare. Ak ste totiž postrehli, momentálne prebieha exkluzívna beta pre vlastníkov Playstation 4 verzie hry na celom svete. Teda na celom svete okrem Ruska.

Hra bola totiž nečakane stiahnutá z digitálnych obchodov a hráči, ktorí si hru predobjednali dostali späť svoje peniaze. Podpora spoločnosti Sony prezradila, že hra nebude predávaná na Ruskom Playstation Store a to sa týka samozrejme aj predobjednávok a aj následného vydania hry.

Tohtoročný Call of Duty bol ruskými médiami pravidelne kritizovaný a to napríklad kvôli tomu, ako vývojári pristupujú k vykresleniu organizácie White Helmets. Táto mimovládna organizácia, napríklad pomáhala počas občianskej vojny v Sýrii a Turecku a je autormi hry vykreslená pozitívne. Navyše, séria Call of Duty nebola nikdy práve naklonená Rusku a to hlavne počas troch Modern Warfare hier. Za všetko stačí spomenúť kontroverznú misiu No Russian v Modern Warfare 2.

Podľa ruského webu DTF robí Activision všetko preto, aby upravil hru tak, aby vyhovovala tým, ktorí rozhodujú o vhodnosti vydania hry na Ruskom trhu. A prvé kroky už boli urobené. Napríklad mapa Operation: Gun Runner, ktorá bola predtým zasadená do fiktívneho mestečka Tavorsk v Rusku sa teraz nachádza vo fiktívnom mestečku Tavorsk, no vo fiktívnej krajine Kastovia. Táto zmena nepostihne iba potencionálnu ruskú verziu hry, ale zmena bude vykonaná všade.

Uvidíme, či nakoniec ruské úrady povolia vydanie hry v tejto krajine. No vyzerá to tak, že Activision robí všetko preto, aby sa tak stalo.

Modern Warfare vychádza 25. októbra na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: DTF/GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk