Bude Modern Warfare pay-to-win?: Hra bude mať lootboxy ovplyvňujúce hrateľnosť

Bude Modern Warfare pay-to-win?: Hra bude mať lootboxy ovplyvňujúce hrateľnosť

 

A hype o nástupcovi kráľa pomaly umiera.

Tvorcovia tohtoročného Call of Duty s podtitulom Modern Warfare prakticky už od predstavenia hry tvrdia, že ide o malý reštart série, ktorý Call of Duty potreboval ako soľ. Zdá sa však, že niektoré zlozvyky nie len že ostanú, ale sa dokonca ešte zhoršia.

Po tom, ako sa tvorcom úspešne podarilo nasrať komunitu tým, že uzamkli celý herný mód exkluzívne pre konzolu Playstation 4, prichádza ďalší pomyselný klinec do rakvy.

Známa postavička Call of Duty scény, Youtuber The Gaming Revolution prišiel s informáciami, ktoré síce nie sú priamo potvrdené vývojármi, no vzhľadom na históriu jeho leakov a históriu vydavateľa Activision je s veľkou pravdepodobnosťou pravdivá.

Call of Duty: Modern Warfare bude obsahovať lootboxy. Netvárte sa prekvapene. Vedeli ste to vy, vedeli sme to my, vedeli to vrabce na strechách. Lenže, Call of Duty: Modern Warfare bude mať vo svojich lootboxoch zbrane, ktoré nebudete vedieť získať žiadnym iným spôsobom ako ich kúpením, alebo modlením sa, aby vám tieto zbrane padli vo virtuálnej krabičke. A to už tak trochu smrdí pay-to-win aspektom v hre, ktorá stojí 60€.

To všetko samozrejme popri stovkách nezmyselných in-game predmetov, ktoré sú tam vlastne iba na to, aby ste mali nižšie šance na získanie predmetu ktorý chcete pri otvorení lootboxov.

A aby toho nebolo málo. Oproti predchádzajúcim verziám hry autori z Modern Warfare úplne odstránili Salvage systém. Išlo o menu, ktorú ste mohli získať v lootboxoch a následne si za ňu kúpiť niektoré predmety priamo. V Modern Warfare však Salvage nebude.

Ak vám to však nevadí, tak Call of Duty: Modern Warfare vychádza 25. októbra na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: SegmentNext

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk