Sony stratilo 3 miliardy zo svojej hodnoty po zlacnení PS Now

Sony stratilo 3 miliardy zo svojej hodnoty po zlacnení PS Now

 

Krátkodobé ciele?

Spoločnosť Sony prekvapila tým, že s okamžitou platnosťou ohlásila zníženie ceny predplatného služby Playstation Now o vyše polovicu na 9,99€ mesačne. Je zrejmé, že spoločnosť sa chce vydať aj cestou predplatného a streamovania a touto ponukou prakticky dorovnala cenu konkurenčnej služby Xbox Game Pass. A aby toho nebolo málo, pridala dočasne do ponuky tri svoje veľké exkluzivity.

Zdá sa však, že akciový trh a akcionári spoločnosti Sony s týmto krokom až tak veľmi nesúhlasia a od utorka, kedy bola zmena ohlásená stratila spoločnosť Sony na akciovom trhu časť svojej hodnoty. Z 59$ za akciu sa v priebehu niekoľkých dní stalo 56,5$ za akciu čo znamená stratu hodnoty spoločnosti vo výške 3 miliardy dolárov.

Prečo však akcionári reagovali takto? Odpoveď je jednoduchá. Manažment Sony si uvedomuje, že znížením ceny síce z krátkodobého hľadiska stratí veľké množstvo financií (na to, aby mali z PS Now rovnaké množstvo peňazí budú potrebovať dvojnásobný počet predplatiteľov), no spolieha sa na to, že to vykompenzuje z dlhodobého hľadiska tým, že spraví službu atraktívnejšou.

Nie všetci akcionári však majú na toto trpezlivosť a skôr majú vidinu krátkodobého zárobku. Samozrejme, nič katastrofálne sa so spoločnosťou Sony nedeje, nakoľko spoločnosť je stále hodnotená na 70 miliárd dolárov.

Zdroj: MarketWatch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk