Napriek prepúšťaniu v štúdiu plánuje Daybreak vývoj masívneho PlanetSide 3

Napriek prepúšťaniu v štúdiu plánuje Daybreak vývoj masívneho PlanetSide 3

 

Ťažké časy, no so svetlom na konci tunela.

Počas tohto mesiaca ohlásilo štúdio Daybreak Games prepúšťanie desiatok vývojárov, ktoré zastihli prakticky všetky časti štúdia. Išlo už o tretie kolo prepúšťaní v štúdiu (prvé sa uskutočnilo v decembri 2018 a druhé v apríli 2019) a preto sa mnohí pýtali, čo vlastne tvorcovia série PlanetSide a Battle Royale hry H1Z1 plánujú do budúcnosti a či vôbec nejakú budúcnosť majú.

Výkonný producent štúdia Andy Sites sa tak prihovoril fanúšikom a prezradil im, že nedávno vydaná Battle Royale hra PlanetSide Arena bude slúžiť ako základný kameň pri vývoji očakávaného pokračovania PlanetSide 3.

Tretí diel podľa jeho slov prinesie expanziu bojov, ktoré sa nebudú odohrávať iba na planéte Auraxis, ale konflikt sa premení na galaktickú vojnu, ktorá sa bude odohrávať na viacerých planétach a v rôznych kútoch galaxie. Zároveň budú popritom ďalej rozširovať a starať sa o PlanetSide 2, ktorý si stále užíva relatívne solídnu hráčsku základňu.

„Toto sú naše kroky do budúcnosti. Môžem vám povedať, že tím a ja sme 100% sústredení na expanziu PlanetSide 2, rozširovanie PlanetSide Arena a vývoj budúceho dielu v sérii.“

Dúfajme teda, že im tento optimizmus vydrží.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk