Call of Duty: Modern Warfare je bombardované negatívnymi recenziami kvôli „propagande“ Amerických vojakov

Call of Duty: Modern Warfare je bombardované negatívnymi recenziami kvôli „propagande“ Amerických vojakov

 

Toto rozhodnutie vývojárov asi nebude patriť medzi veľmi populárne.

Keď už Call of Duty nebudí kontroverzie kvôli mikrotransakciám a otrasným biznis praktikám, tak si vývojári našli niečo iné. Tak trochu prekrútili historické udalosti v hre a katastrofu, ktorú v histórii spôsobili Americkí vojaci pripísali vývojári v hre Rusku. Viac v článku nižšie.

A aj keď sme osobne očakávali, že tohto prešľapu sa chytia hlavne ruské médiá, tak zatiaľ sa ho chytili hlavne hráči, ktorí momentálne bombardujú Call of Duty: Modern Warfare cez všetky možné sociálne siete, od Twitteru až po skóre na Metacritic, ktoré je teraz vysvietené na krásnych 2,8/10.

A hlavne kritizujú Activision a Infinity Ward za údajnú propagandu o ktorú sa týmto krokom snažia. Vadí im napríklad aj to, že Ruskí vojaci v Sýrii sú v hre vykreslení ako sadistické monštrá a to aj napriek tvrdeniu autorov pred vydaním, že ich hra nie je politická.

Dokonca ruský web Ferra.ru vo svojej recenzii označil hru ako „idiotskú propagandu.“ Pričom v ne napísal aj toto: „Toto nie je hra – toto je politická propaganda, ktorá bohužiaľ ovplyvní myslenie ľudí. Správam s k Američanom dobre. Som presvedčený o tom, že medzi nimi je mnoho správnych ľudí, no ľudia ktorí spravili túto hru, špeciálne scenáristi, sú spodina.“

A hráči na Metacritic tiež nenechávajú na hre nitku suchú. Ku kritike hry sa navyše pridali aj „západní hráči“ a „západné médiá,“ ktorým táto propaganda príde príliš prehnaná.

Nie je to síce prvá kontroverzia týkajúca sa Ruska v sérii Call of Duty (No Russians si pamätajú hádam všetci), no vyzerá to tak, že toto môže skutočne vybuchnúť.

Zdroj: PCGamer/Metacritic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk