Playstation 4 už v predajoch prekonal legendárny prvý Playstation

Playstation 4 už v predajoch prekonal legendárny prvý Playstation

 

Všetko sa už očakávane spomaľuje.

Asi netreba polemizovať o tom, či je Playstation 4 úspešnou konzolou. Súčasný stroj od Sony „zvalcoval“ konkurenciu a aj keď mu už pomaly dochádza dych, ešte sa mu podarilo v počte predaných kusov prekonať legendárnu prvú konzolu Playstation. Oznámila to spoločnosť Sony pri svojej finančnej správe.

Playstation 4 totiž dosiahol 102,8 milióna predaných kusov, pričom prvý Playstation sa zastavil na hranici 102,4 milióna predaných kusov. Toto však bude pre túto konzolu posledná zastávka, nakoľko je vrcholne nepravdepodobné, že Playstation 4 prekoná Playstation 2. Ten totiž predal 155 miliónov konzol.

  • Za to môže hlavne spomaľujúce tempo predaja konzol. Hráči totiž už netrpezlivo očakávajú novú generáciu a za touto generáciou sa až tak nehrnú. Sony tak znížilo odhad celoročného predaja konzol z 15 miliónov na 13,5 milióna.
  • Napriek zvyšujúcemu sa počtu predplatiteľov Playstation Plus sa tržby na PSN medziročne výrazne znížili a podobný trend sa očakáva aj v ďalšom kvartáli.
  • Zároveň spoločnosť ohlásila zvýšenie počtu predplatiteľov služby Playstation Now, ktorá dosiahla hranicu 1 milióna. Ide tak o zvýšenie predplatiteľov o 300 tisíc oproti minulému kvartálu za čo môže nepochybne zníženie ceny služby.
  • Sony zároveň naznačilo, že kúpa štúdia Insomniac nebola jedinou investíciou do 1st party obsahu. Spoločnosť totiž bude „naďalej investovať do možností rozšírenia vlastného obsahu.“

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk