Rainbow Six Siege a For Honor sa čoskoro dočkajú cross-playu

Rainbow Six Siege a For Honor sa čoskoro dočkajú cross-playu

 

Nový život pre tieto hry.

Aj keď Rainbow Six Siege určite nemá problémy s počtom aktívnych hráčov, tak For Honor je na tom ešte horšie. Aj preto sa Ubisoft rozhodol, že predĺži život oboch hier tým, že do nich pridá funkciu cross-playu, pričom cieľom spoločnosti do budúcnosti je mať cross-play všade.

„Našim cieľom je dať podporu cross-playu do všetkých našich PvP hier postupom času. Je isté, že to raz príde,“ povedal šéf Ubisoftu Yves Guillemot. Pri otázke, akým spôsobom bude cross-play fungovať, aby sa zabezpečili vyrovnané podmienky pri hraní odpovedal, že systém bude detekovať vstup hráča a následne mu bude hľadať hráčov s rovnakým vstupom.

Čiže hráči s gamepadom budú v matchmakingu párovaní s hráčmi s gamepadmi a to isté platí aj pre tých, ktorí majú klávesnicu a myš. Asi by sme nechceli vidieť, že v kompetitívnej strieľačke ako Rainbow Six Siege by proti sebe súťažili hráči s rôznymi perifériami.

Teraz, keď už aj Sony sa konečne pridalo do cross-play párty, tak postupne môžeme vidieť výhody tohto systému pre hráča. V prvom rade nemusia mať vaši kamaráti rovnakú platformu ako vy. Následne sa zvýši počet aktívnych hráčov pre matchmaking, čo so sebou prináša skrátenie časov a predĺženie životnosti multiplayerových hier. Hádam sa čoskoro pridajú aj ďalší.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk