Najhoršia recenzia na Death Stranding: Je to nenapraviteľný odpad

Najhoršia recenzia na Death Stranding: Je to nenapraviteľný odpad

 

Zdá sa, že u protinožcov sa Hideo Kojima ani zďaleka nestretol s pochopením.

Aktualizované: Doplnili sme postrehy a tvrdenia z autorovej recenzie, rovnako ako aj preklik na ňu.

Aspoň tak to vyzerá na základe hodnotenia austrálskeho, údajne nezávislého herného portálu Stevivor. Práve táto webstránka totiž udelila horúcej novinke od štúdia Kojima Productions suverénne najnižšie hodnotenie. Zatiaľ čo ostatní kritici zatiaľ Death Stranding ocenili prevažne veľmi vysokými hodnoteniami – vrátane nás v Gamesite.sk, herný redaktor zo Stevivoru novej „kodžimovke“ napálil na recenzentskom agregátore Metacritic smutných 35 bodov. V samotnej recenzii si teda hra odniesla hodnotenie 3,5.


Žeby recenzenta nahnevalo niečo takéto?

Na Metacritic si hra v čase písania tohto článku udržiavala všeobecné hodnotenie 84.

A čo presne recenzenta Stevivoru na Death Strandingu tak znechutilo? Hru nazval „Courier Simulator 2019“. teda simulátor vykonávania práce kuriéra, a poznamenal, že z Death Strandingu by bol lepší film či seriál než hra.

V krátkom sumáre na Metacritic navyše napísal: „Death Stranding is an irredeemable piece of garbage that should serve as a warning to publishers who give developers carte blanche to create ‘art’.“ Vo voľnom preklade to znamená, že Death Stranding je podľa neho nenapraviteľným odpadom, ktorý by mal slúžiť pre vydavateľov ako výstraha, že sa vývojárom neoplatí dávať voľnú ruku.

Rozporuplnosť je však v tomto prípade absolútne očakávateľná. Ak vás zaujíma viac, prečítajte si našu recenziu.

A pokiaľ ide o samotný portál Stevivor, podľa všetkého nejde o žiadnu miniatúrnu redakciu, ktorá sa chce takýmto extrémne nízkym hodnotením zviditeľniť. Stránka sa sama prezentuje ako najčítanejší zdroj nezávislej hernej žurnalistiky v Austrálii a len podľa Metacriticu má na konte 333 rôznych recenzií.

Dá sa teda predpokladať, že tamojší novinári asi vedia, čo robia... a najmä, čo píšu.

Tak či onak, Death Stranding vychádza 8. novembra na platforme PS4 ako časová exkluzivita. Budúci rok sa má totiž toto „veľdielo“ Hidea Kojimu objaviť aj na PC.

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk