Mafia IV v roku 2021?! Chystá sa však aj remaster Mafie II
Fáma

Mafia IV v roku 2021?! Chystá sa však aj remaster Mafie II

 

Dá sa však zdroju dôverovať?

V našich krajoch je séria Mafia veľmi populárnou, no asi poviem pravdu, keď skonštatujem, že trojka nebola u nás prijatá až tak dobre. Každopádne si však nemyslím, že drvivá väčšina hráčov myšlienku na štvrtý diel automaticky zavrhne a preto dúfame, že jedného dňa sa ho dočkáme.

A možno niekto zneužíva našu lásku k sérii, aby na seba upriamil pozornosť, alebo skutočne zverejnil informácie, ktoré sa zakladajú na pravde. Každopádne, v momentálnej fáze vývoja sú neoveriteľné, takže ich treba brať s rezervou. Užívateľ, ktorý má údajne známych v štúdiu Hangar 13 zverejnil pod rúškom anonymity informácie o vývoji Mafie IV.

Príbeh vývoja Mafie IV je veľmi komplikovaný, no informácie od leakera súhlasia s tým, čo už bolo reportované viacerými rešpektovanými médiami, vrátane Kotaku. A to konkrétne fakt, že vývoj hry sa začal prakticky hneď po dokončení DLC obsahu Mafie III. Lenže následne boli nápady na štvrtý diel zmietnuté zo stola štúdia Hangar 13 v prospech úplne novej IP.

Lenže tento projekt sa dostal do vlastných problémov a medzitým sa pobočka tohto štúdia, ktorá sídli v Brightone vo Veľkej Británii rozhodla zobrať všetky prototypy a dizajnové návrhy, ktoré boli v úvodných fázach vývoja Mafie IV vytvorené a skúsili ich rozvinúť. Nakoniec sa dostali do takej fázy, že projekt bol schválený a momentálne už na hre pracuje kompletne celé štúdio Hangar 13, no paradoxne nikto z českej pobočky Take-Two.

Hra má byť zasadená do 70-tych rokov a budete hrať za Talianskeho mafiána v Las Vegas v zlatých časoch organizovaného zločinu. Hra má mať črty filmov od Scorseseho. Mafia IV bude obsahovať obrovskú mapu a príbeh sa bude odohrávať v priebehu dekády.

Autori sa údajne poučili z repetitívnych misií v trojke (ktoré boli údajne spôsobené časovou tiesňou pri vývoji hry) a vo štvorke ich už neuvidíme. Viac času na vývoj umožní vývojárom do hry implementovať mechaniky, ktoré boli pôvodne plánované pre trojku, ako napríklad budovanie vlastného kriminálneho impéria.

Mafia IV má použiť kompletne prekopaný engine z trojky, čo zabezpečí hlavne to, aby bola hra v oveľa lepšom technickom stave ako dvojka.

Motion Capture pre hru začal už pred 8 mesiacmi a hra má byť oficiálne predstavená v budúcom roku, pričom jej vydanie je naplánované na 2021.

Popri tom je však vo vývoji aj remaster Mafie II, pričom na tejto hre pracuje česká pobočka Take-Two a mali by sme sa ho dočkať „čoskoro.“

Informácie znejú skutočne zaujímavo a vychádzajú z informácií, ktoré už boli predtým potvrdené ako pravdivé. Či to však nie je iba trik a výmysly, to uvidíme. Zostáva teda len dúfať. 

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk