Metacritic pomohol Death Stranding: Zmazal tisícky negatívnych recenzií

Metacritic pomohol Death Stranding: Zmazal tisícky negatívnych recenzií

 

Hodnotenie hry sa tak pekne zdvihlo.

Metacritic je obľúbenou platformou, kde si fanúšikovia, alebo hejteri vylievajú svoje pocity z jednotlivých hier. A naproti platformám ako Steam má dokonca tú výhodu, že systém vlastne ani nevie overiť, či hru vlastníte, alebo ste ju vôbec hrali. Preto sa stáva častým cieľom bombardovania negatívnymi recenziami. A Death Stranding nebol výnimkou.

Hra má síce od kritikov priemer 82/100, no od užívateľov tam svietilo iba 5,1/10. Svietilo. Totižto, keď ste toto hodnotenie skontrolovali dnes, tak sa tam zrazu objavil priemer 7,4/10, čo je výrazné navýšenie. Čo však stálo za tou zmenou?

Metacritic totiž zmazal tisícky negatívnych užívateľských recenzií a navýšil tak hodnotenie hry od užívateľov. Medzi 4. a 5. decembrom nastali v užívateľských recenziách tieto zmeny:

  • Celkový počet recenzií: 18 225 vs. 11 878 (rozdiel -6347)
  • Pozitívne recenzie: 8368 vs. 8446 (rozdiel +78)
  • Zmiešané recenzie: 522 vs. 526 (rozdiel +4)
  • Negatívne recenzie: 9335 vs. 2906 (rozdiel -6429)

Celkovo tak bolo zmazaných takmer 6500 negatívnych recenzií hry. Metacritic neposkytol žiadne stanovisko, podľa akého systému tieto recenzie mazal a taktiež ani to prečo nezmazal aj tzv. „offset reviews,“ čo sú recenzie, kde niekto udelí hre vysokú známku iba s odôvodnením „dávam hre 10/10, lebo mnoho užívateľov jej dáva 0/10.“

Ťažko však povedať, či je možné brať „užívateľské skóre“ na Metacritic vážne. Na Steame aspoň viete, koľko hodín daný užívateľ hru hral a máte istotu, že ju aspoň vlastní.

Zdroj: Metacritic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk