Playstation 4 hra s podporou Xbox Live? O chvíľu možno realita

Playstation 4 hra s podporou Xbox Live? O chvíľu možno realita

 

Všetko vďaka fenoménu s názvom Minecraft.

Minecraft asi netreba nikomu predstavovať. Fenomén, ktorý hrajú mesačne stovky miliónov užívateľov a ďalšie milióny ju sledujú cez sociálne siete. Vyskytuje sa takmer na každej možnej a nemožnej platforme a to je jeden z kľúčov úspechu.

Microsoft a štúdio Mojang sa však už dlhú dobu snažia všetky verzie Minecraftu spojiť do jednej, ktorú nazýva Bedrock Edition. To má zjednodušiť vývoj hry do budúcnosti a zároveň zabezpečiť možnosť cross-playu medzi jednotlivými platformami. Táto verzia hry je už dostupná prakticky na všetkých veľkých platformách, teda okrem Playstation 4.

Sony totiž dlhú dobu vytrvalo odmietalo cross-play a v týchto svojich nezmyselných zásadách poľavili až v posledných mesiacoch, čo znamená, že už nič nebráni tomu, aby Microsoft mohol vydať Bedrock verziu Minecraftu na Playstation 4. A oznámenie sa podľa všetkého blíži.

V obchodoch sa totiž objavili krabicové verzie Bedrock verzie Minecraftu práve pre túto platformu. A na zadnej strane obalu môžete vidieť, že na to, aby ste mohli cross-play využívať, budete potrebovať svoj Xbox účet. Ktovie, či Playstation 4 konzoly neuhoria v momente, keď tam zadáte svoje prihlasovacie údaje pre svoj Xbox účet.

Každopádne, táto edícia zatiaľ nebola oficiálne potvrdená, no v obchode Best Buy svieti dátum vydania 10. december, čo môže znamenať, že k ohláseniu príde počas relácie State of Play, ktorá je naplánovaná na rovnaký dátum.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk