Playstation štúdio končí s exkluzivitami a bude pripravovať multiplatformové hry

Playstation štúdio končí s exkluzivitami a bude pripravovať multiplatformové hry

 

Môže za to nová zmluva.

Vyzerá to tak, že konzolové vojny budú čoskoro irelevantné a zdá sa, že fanúšikovia majú v boji väčšie zapálenie ako jednotlivé spoločnosti. Po tom, čo sa potvrdili špekulácie o Bedrock verzii Minecraftu pre Playstation 4 a taktiež po ohlásení príchodu Death Stranding na PC a špekuláciách o príchode Horizon: Zero Dawn a Dreams na túto platformu tu máme ďalšiu potvrdenú správu, ktorá zo „Sony exkluzívneho“ štúdia urobí multiplatformové štúdio.

MLB, MLBPA a Sony Interactive Entertainment totiž uzatvorili novú zmluvu o vývoji oficiálnych licencovaných hier MLB The Show, čo znamená, že štúdio Sony San Diego bude naďalej každoročne vyvíjať oficiálnu baseballovú hru. No s jednou veľkou zmenou.

Hra sa totiž oficiálne presunie aj na iné konzolové platformy, čo potvrdzuje tlačová správa, ktorú pri tejto príležitosti vydali. Konkrétne platformy nie sú uvedené, no je zrejmé, že to znamená minimálne príchod série na Xbox konzoly. Či sériu uvidíme aj na PC, to zatiaľ nevieme. Prvý multiplatformový diel MLB The Show by sme mali vidieť v roku 2021.

A asi netreba pripomínať, že nie všetci fanúšikovia Playstation platformy sú z tohto ohlásenia nadšení...

Zdroj: MLB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk