Tvorcovia Fortnite žalujú „Dancing Pumpkin Man-a“ za to, že ich chcel zažalovať

Tvorcovia Fortnite žalujú „Dancing Pumpkin Man-a“ za to, že ich chcel zažalovať

 

Kto z koho...

Už sme si zvykli, že na úspechu Fortnite sa chcú podieľať aj ďalší (či už právom, alebo neprávom, to necháme na posúdení každého z vás) a preto sa spoločnosť Epic Games chtiac-nechtiac musela zúčastniť už niekoľkých súdnych sporov, pričom veľké množstvo z nich sa týkalo tzv. emotes, čiže rôznych tancov, ktoré môžete stlačením jedného tlačidla vykonávať v hre. Možno si spomínate na prípady Backpack Kid alebo Carlton Dance.

Teraz sa však situácia trochu otočila. Pretože tým, kto žaluje nie je tanečník, ale spoločnosť Epic Games. Matt Geiler, ktorého možno poznáte ako Dancing Pumkin Man totiž ešte v októbri poslal spoločnosti výzvu, aby prestali v hre predávať „Pump It Up“ Emote, ktorý je inšpirovaný jeho tancom, inak ich zažaluje. A tak ho obratom zažalovala spoločnosť Epic Games.

Princípom žaloby Epic Games je potvrdenie toho, že predajom Pump It Up emote neporušujú žiaden zákon, pretože Geiler nevytvoril „tekvicovú hlavu“ a tento úkaz je bežným počas halloweenu a teda sa naň nedá uplatniť ochranná známka. Okrem toho samozrejme žiadajú aj zaplatenie trov konania, čo znamená, že pokiaľ sa s nimi Geiler nedohodne tak je možné, že okrem prehratého súdneho konania príde aj o značnú sumu peňazí. A vzhľadom na históriu takýchto súdnych sporov je dosť možné, že Geiler prehrá.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk