Platinum Games ostane nezávislým. Peniaze priniesol čínsky Tencent

Platinum Games ostane nezávislým. Peniaze priniesol čínsky Tencent

 

Naďalej teda uvidíme rovnaké Platinum ako doteraz.

Štúdio Platinum Games funguje ako dobre namazaný stroj. Či chcete od nich menšiu hru, alebo veľký AAA titul, tak sa môžete spoľahnúť, že ho dodajú načas a s vysokou kvalitou. Momentálne pracujú na Switch exkluzivite Bayonetta 3 a na multiplatformovej hre Babylon’s Fall a nie je to tak dávno čo vydali skvelé hry Astral Chain a Nier: Automata.

Preto sa v poslednej dobe často spomínali ako štúdio, ktoré sa stane súčasťou niektorých z veľkých vydavateľov, nakoľko aj Microsoft a aj Sony hľadajú cestičky, ako rozšíriť počet vlastných štúdií. Nakoniec to však vyzerá, že nikomu sa nepodarilo spoluprácu dotiahnuť do konca a tak prišla spoločnosť Tencent s neodolateľnou ponukou.

Najväčší herný vydavateľ na svete totiž investoval významnú čiastku do štúdia a to im umožní nie len zostať platformovo nezávislým, ale dokonca sa pustiť do distribučnej činnosti. Podľa šéfa Platinum Kenichiho Sata to posilní ich základy biznisu a rozšíri ich možnosti pri tvorbe hier. Zároveň však prezradil, že táto investícia Tencentu nijako neovplyvní ich fungovanie a nezávislosť, nakoľko Tencent získal iba menšinový podiel v spoločnosti.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk