Uvidíme na PC aj The Last of Us: Part II? Naughty Dog zháňa programátora so skúsenosťami s DX12

Uvidíme na PC aj The Last of Us: Part II? Naughty Dog zháňa programátora so skúsenosťami s DX12

Otvára sa Sony PC platforme úplne?

Po ešte nepotvrdenom naznačení Horizon: Zero Dawn na PC skonštatovalo niekoľko žurnalistov, ktorí majú kontakty v Sony, že táto hra určite nebude jedinou Playstation exkluzivitou, ktorá si to zamieri na PC platformu. Automaticky sa predpokladalo, že na PC príde aj chystaná hra Dreams od štúdia Media Molecule. No čoraz viac indícií naznačuje, že ani toto nebude posledná hra.

Prominentné štúdio Sony Naughty Dog, tvorcovia série Uncharted a The Last of Us, chystajú druhý diel tejto série na máj tohto roka exkluzívne na Playstation 4. Zatiaľ. Na sociálnej sieti LinkedIn totiž zverejnili inzerát, kde hľadajú grafického programátora so skúsenosťami s Nvidia CUDA a PC programovaním, pričom vítanou je skúsenosť s DirectX 12 a API Vulkan.

Všetko toto naznačuje, že aj Naughty Dog si pomaly hľadá cestu na PC platformu. Asi ťažko predpokladať za akým iným účelom by ND hľadalo programátora, ktorý má skúsenosti s Nvidia CUDA, nakoľko Nvidia nemá prakticky nič s konzolami od Sony.

Samozrejme, toto nie je potvrdenie ohlásenia hry na PC ani nič podobné. Iba ďalší z náznakov, že Sony sa otvára PC platforme.

The Last of Us: Part II je však zatiaľ ohlásená exkluzívne na PS4 a príde 29. mája 2020.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk