Platinum Games chce zobrať Bayonettu na výlet aj mimo Nintendo platforiem

Platinum Games chce zobrať Bayonettu na výlet aj mimo Nintendo platforiem

 

Či sa to však aj stane, to je veľmi otázne.

Japonské štúdio Platinum Games nedávno ohlásilo, že od čínskej spoločnosti Tencent prijali veľkú investíciu, ktorá im pomôže k expanzii a aj potencionálne k možnosti vydávať svoje hry samostatne. Zároveň to taktiež znamená, že štúdio zostane technicky nezávislé a môže vydávať svoje hry multiplatformovo.

Momentálne však majú vo vývoji port The Wonderful 101 na súčasné konzoly a PC a taktiež aj hru Babylon’s Fall na PC a Playstation 4. Taktiež je vo vývoji aj tretia Bayonetta, ktorá je zatiaľ plánovaná exkluzívne na Nintendo Switch. To sa však môže čoskoro zmeniť.

Tvorcovia totiž prezradili, že celú sériu Bayonetta (dvojka bola exkluzivitou na WiiU a Nintendo Switch) by radi videli na všetkých herných platformách a to tak, že budú sériu vydávať oni sami. Na to však budú potrebovať oveľa väčšie finančné zázemie, ako majú momentálne.

Navyše to bude problémom aj z právneho hľadiska. Vlastníkom značky je totiž SEGA, ktorá vydala prvý diel. Po nie veľmi uspokojivých predajoch sa však rozhodli neodsúhlasiť vývoj pokračovania a vtedy vstúpilo do vývoja Nintendo a zafinancovalo dvojku – preto bola dvojka exkluzivitou na Nintendo platformy. A prakticky to isté platí aj pri trojke. Uvidíme teda, či sa Platinum Games podarí dohodnúť s Nintendom a spoločnosťou SEGA, aby uvoľnili túto značku a tá by sa tak mohla dočkať multiplatformového vydania.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk