Need for Speed sa dočká veľkých zmien: Ghost Games končí s vývojom hier!

Need for Speed sa dočká veľkých zmien: Ghost Games končí s vývojom hier!

 

Nečakané ohlásenie.

Vydavateľ Electronic Arts dnes prekvapil ohlásením veľkých organizačných zmien, ktoré sa dotýkajú budúcnosti ich pretekárskej série Need for Speed. Posledné štyri diely tejto série vyvíjalo štúdio Ghost Games a ako poslednú hru od nich sme videli Need for Speed: Heat, ktorý vyšiel koncom minulého roka.

EA však v tlačovej správe oznámilo, že Heat bol definitívne posledným dielom Need for Speed od tohto štúdia. Séria sa presunie pod ochranné krídla britského štúdia Criterion Games, ktoré vydalo pretekárske hry Burnout Paradise, Need for Speed: Hot Pursuit a Need for Speed: Most Wanted (2012). Štúdio Ghost Games sa premenuje na EA Gothenburg a bude fungovať ako pomocné štúdio pre ostatné štúdia Electronic Arts: „Inžinierske skúsenosti v Gothenburg tíme, kde sú aj architekti Frostbite enginu budú kľúčové pri nových projektoch EA a štúdio zostane na svojom súčasnom mieste,“ povedal hovorca EA.

Kreatívny tím Ghost Games však bude presunutý na iné pozície a do iných štúdií vrámci EA, pričom celkom logicky znie ich umiestnenie v DICE Štokholm. EA však priznalo, že 30 pracovných pozícií je v ohrození: „Okrem inžinierov a vývojárov, ktorých plánujeme presunúť do iných štúdií tu však zostáva 30 ďalších vývojárov, ktorým budeme hľadať miesto na iných pozíciách vrámci spoločnosti.“

Jedným z dôvodov, prečo sa EA pre tento krok rozhodlo bol fakt, že sa im nepodarilo do štúdia prilákať talentovaných vývojárov z okolia, s čím by v Criterion Games nemal byť problém: „So silnou históriou, vášňou pre tvorbu pretekárskych hier a víziou je Criterion tým pravým tímom, ktorý prenesie Need for Speed do novej generácie.“

Je to teda výmena stráží, kedy sa z doteraz podporného štúdia Criterion stane plnohodnotné vývojárske štúdio, zatiaľ čo z plnohodnotného štúdia Ghost Games sa stane podporné. Nakoľko však EA ako hlavný dôvod uviedlo nedostatok talentovaných vývojárov v oblasti, je ťažké predpokladať, či toto rozhodnutie bolo motivované aj slabými predajnými výsledkami posledných dielov.

Ghost Games vydalo počas svojej existencie tieto Need for Speed hry: Need for Speed: Rivals, Need for Speed, Need for Speed: Payback a Need for Speed: Heat. 

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk