Toto Ubisoftu trochu nevyšlo: 70GB patch Rainbow Six: Siege a zmenšil hru o 5GB

Toto Ubisoftu trochu nevyšlo: 70GB patch Rainbow Six: Siege a zmenšil hru o 5GB

Kompresia za všetky drobné.

V poslednej dobe evidujeme snahy vývojárov hier tak trochu skresať obrovské porcie dát, ktoré si jednotlivé hry odhryznú z našich konzolových a PC diskov. Čím menej dát, tým väčšia šanca, že si hru na disku ponecháme v prípade, že sa pustíme do hrania inej. Nedávno sa o pokus skomprimovania herných súborov pokúsili tvorcovia Days Gone a dá sa povedať, že sa im to podarilo skutočne skvelo – obrovským patchom skresali veľkosť hry zo 60 na 38GB.

O niečo podobné sa tak rozhodli aj v Ubisofte pri ich populárnej kompetitívnej hre Rainbow Six: Siege, ktorá sa v posledných rokoch skutočne masívne rozrástla. Vydali tak patch, kvôli ktorému ste si museli nanovo stiahnuť 70GB dát (100,3GB v prípade, že máte HD texture pack, no na konzolách to bolo trochu menej). A odmenou za túto snahu vášho internetu je fakt, že sa vám celková veľkosť hry zmenšila o neuveriteľných 5GB.

A čo vlastne tento patch priniesol? V prvom rade začiatok Operation Void Edge, ktorá priniesla nových operátorov a veľké množstvo zmien v balansi hry.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk