Koronavírus má na konte ďalšiu obeť. Pokazil NBA 2K20

Koronavírus má na konte ďalšiu obeť. Pokazil NBA 2K20

 

A hashtag #Fix2K20 je opäť v kurze.

Koronavírus, koronavírus...všade ja koronavírus. Vo veľkom ovplyvňuje naše životy, ale aj život okolo nás. Napríklad kvôli tejto epidémii bola prerušená najpopulárnejšia basketbalová liga sveta NBA (rovnako ako aj NHL, F1...). Lenže jej prerušenie malo nečakaný efekt na jej videohernú verziu.

Hra NBA 2K20 totiž získava údaje o hernom kalendári priamo od ligy, no nakoľko tá bola prerušená, tak hra nevie, ako má túto situáciu interpretovať, takže spraví „ight imma head out“ a jednoducho prestane fungovať. Stačí, že aktivujete MyLeague pričom zvolíte možnosť Start Today a v momente, keď hra príde k dátumu 11. marec, tak prestane fungovať.

Podobnú situáciu už zažila aj iná športová séria od 2K Games, WWE 2K20. Tam sa taktiež menil kalendár podujatí a hra nevedela, ako má túto zmenu interpretovať a tak radšej padla. A taktiež na prelome rokov hra jednoducho prestala fungovať, pretože autori akosi zabudli zapracovať fakt, že sa bude meniť rok. 

Na druhej strane však asi nikto nemohol predpovedať, že situácia vo svete bude tak vážna, že sa kvôli tomu budú rušiť alebo pozastavovať jednotlivé súťaže, takže 2K má odpustené. Otázkou však je, čo s tým plánujú teraz spraviť.

Zdroj: TheGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk