Kojima naznačil, že pracuje na ďalšej hre z univerza Death Stranding

Kojima naznačil, že pracuje na ďalšej hre z univerza Death Stranding

 

Zatiaľ čo väčšina z nás cez víkend oddychovala, videoherný producent Hideo Kojima zjavne zarezával vo svojej kancelárii v Kojima Productions. S fanúšikmi sa na sociálnych sieťach podelil hneď o niekoľko záberov, ktoré podľa všetkého pochádzajú z prípravy nového titulu.

Šance, že by Kojima pokračoval v Death Strandingu aj druhým dielom, sa o niečo zvýšili po odhalení Hideovho pracovného stola. Pozornosť si získali dve veci: dominantný model detského plodu, ktorý je s hrou neodmysliteľne spojený, a nákres futuristicky pôsobiaceho vozidla či lode. Bystrozrakí používatelia Twitteru po zväčšení skice okamžite postrehli, že na nákrese je malými písmenami napísané „Bridges“.

Samotné dieťa by tak mohlo predstavovať tzv. „Bridge Baby“, skrátene „BB“, zatiaľ čo slovo „Bridges“ je jasným odkazom na fiktívnu americkú spoločnosť, ktorá sa snaží znova prepojiť roztrieštenú post-apokalyptickú americkú spoločnosť.

Pred nedávnom tiež Kojima uviedol, že predaje Death Strandingu sú úspešné, čo mu dovolilo financovať ďalší projekt. Pôvodne mal dva, jeden však musel zrušiť.

Internetom sa preto teraz šíria špekulácie, že štúdio momentálne pracuje buď na pokračovaní Death Strandingu, alebo minimálne na hre z rovnakého univerza. Keď hra ešte minulý rok prvýkrát vyšla na PS4, Kojima prezradil, že prípadné pokračovanie by musel vymyslieť od nuly, čo je vzhľadom na unikátnosť tohto projektu pochopiteľné. Predsa len, Death Stranding je vysoko netypickým zážitkom, ktorý na hernej scéne nemá obdobu. Aj preto bolo jeho prijatie polarizujúce: zatiaľ čo pre niektorých hráčov a herných kritikov zostal Kojima neomylným polobohom, druhí nad týmto autorom zlomili palicu a jeho najnovší počin zakopali pod čiernu zem.


Na Twitteri sa Hideo pochválil aj novým ruksakom na motívy hry Cyberpunk 2077 od štúdia CD Projekt RED.

Objavili sa tiež aj informácie, že Death Stranding mal byť pôvodne oveľa temnejší a strašidelnejší. Ak teda aj Kojima pracuje na pokračovaní – čo sú zatiaľ prinajlepšom len podložené dohady, je nemožné predpovedať, či znova pôjde o akčnú adventúru s rovnakými prvkami. Úprimne povedané, druhý diel Death Strandingu – alebo byť len hru z rovnakého sveta – si zatiaľ neviem poriadne predstaviť. Návrat mechaník z DS by asi hráči neocenili, ostáva teda len dúfať, že ak sa Hideo predsa len rozhodol vstúpiť dvakrát do istej rieky, nevplyaví ho znova na ten istý breh.

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk