Sony pokus o nákup štúdií nevyšiel: Preplatil ho čínsky Tencent

Sony pokus o nákup štúdií nevyšiel: Preplatil ho čínsky Tencent

 

Táto spoločnosť sa nedá tak ľahko preplatiť.

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Sony vyjadrilo verejný záujem o akvizíciu spoločnosti Leyou Technologies, ktorá má pod sebou niekoľko veľkých herných štúdií, hlavne tvorcov Warframe (Digital Extremes), Gears Tactics (Splash Damage) či štúdio Certain Affinity. Cena sa pohybovala na úrovni 1,2 miliardy a o konečnom novom vlastníkovi sa malo rozhodnúť už čoskoro.

A zdá sa, že Sony sa Leyou ukoristiť nepodarilo. Ešte ráno informoval herný analytik Daniel Ahmad, že predstavenstvo Leyou Technologies požiadalo o zastavenie obchodovania s akciami spoločnosti na burze v Hong-Kongu, pretože sa začína jednať o priamom predaji.

Nevedelo sa však, kto nakoniec vyhral bitku lukratívnych cenových ponúk, no následne sa objavila informácia, ktorá potvrdila, že Sony to nie je.

Výrobcu konzol Playstation totiž „preplatil“ čínsky gigant Tencent s ktorým vstúpili akcionári Leyou Technologies do „exkluzívnych rokovaniach o odkúpení.“ Na týchto rokovaniach by sa mali doladiť detaily akvizície a následne by už Tencentu nemalo nič brániť v expanzii. Táto exkluzívna vyjednávacia doba trvá tri mesiace a keby sa náhodou po tomto období nepodarilo dokončiť odpredaj, tak Leyou má právo začať komunikovať s ostatnými záujemcami.

Agresívna expanzia Tencentu na západný trh tak bude pravdepodobne pokračovať a neočakáva sa, že by sa mala tak skoro zastaviť. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk