EA Sports ohlásila NHL 21! Informácie o nej vás však pravdepodobne nepotešia

EA Sports ohlásila NHL 21! Informácie o nej vás však pravdepodobne nepotešia

 

Veľké zmeny totiž nečakajte.

Séria NHL je poslednou športovou sériou EA Sports, ktorá beží na staručkom Ignite Engine. A ak ste čakali, že práve NHL s číslovkou 21 bude tou, ktorá túto kliatbu série naruší, tak vás bohužiaľ budeme musieť sklamať. EA Sports totiž ohlásilo novú NHL hru a zdá, sa že si budeme musieť viac-menej vystačiť s rovnakou hrou, akej sme sa dočkali v minulom roku.

Vývojárske štúdio totiž priblížilo niekoľko faktov o novom ročníku NHL. Prekvapujúco tak urobili bez fanfár a bez traileru, ktorý by nám ukázal aspoň niekoľko noviniek vďaka ktorým by hra stála za kúpu. Namiesto toho vývojári iba skonštatovali, že hra nepríde v septembri, ako tomu v sérii býva zvykom, ale v októbri. Toto rozhodnutie bolo ovplyvnené situáciou vo svete a hlavne pandémiou COVID-19, ktorá do veľkej miery ovplyvnila vývoj hry.

Prvé zábery z hrania hry uvidíme v auguste, kde nám vývojári ukážu, čomu sa počas posledných 12 mesiacov vývoja venovali. Autori taktiež kompletne ignorovali next-gen konzoly a next-gen prvky hry a namiesto toho sa majitelia novučičkých konzol Xbox Series X a Playstation 5 dočkajú iba jednoduchého portu old-gen hry na nové platformy. Zabudnúť pravdepodobne môžeme aj na PC verziu, ktorá asi nebude aktuálna, pokiaľ sa nezmení engine hry.

Rozhodnutie nevytvoriť next-gen NHL vývojári ozrejmili tým, že namiesto náročného procesu portovania hry na úplne nový engine sa radšej rozhodli venovať sa inovatívnym vlastnostiam hry na súčasnom engine. V reálnej reči to však znamená, že tím tvoriaci NHL hry je príliš malý na to, aby zvládol aj vývoj novej hry a aj prechod na nový engine.

Zdroj: EASports

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk