Najpredávanejšia hra za prvý polrok 2020 na Slovensku neprekvapí asi nikoho

Najpredávanejšia hra za prvý polrok 2020 na Slovensku neprekvapí asi nikoho

 

Alebo áno?

Analytická spoločnosť GfK vydala rebríček najpredávanejších hier za prvých 6 mesiacov roka 2020 a to v každej európskej krajine samostatne. Dáva nám to špeciálny pohľad na to, aké sú preferencie hráčov v jednotlivých krajinách a najmä aj to, ako je to s najpredávanejšími hrami na Slovensku.

Asi nikoho neprekvapí, keď prezradím, že najpradávnejšou hrou prvého polroka 2020 na Slovensku bola Playstation 4 exkluzivita The Last of Us: Part II a to aj napriek faktu, že vyšla takmer na konci júna. Hra teda doslova zvalcovala konkurenciu a to nie len u nás ale aj v Česku.

Na druhom mieste sa umiestnila FIFA 20 a TOP 3 dotvára NHL 20. Je teda jasné, že fanúšikov virtuálnych športov je na Slovensku tiež dosť.

Treba podotknúť, že GfK Entertainment skúma iba predaje krabicových verzií hier a neberie vôbec do úvahy tržby z mikrotransakcií.

Celkovo sa v skúmaných krajinách najviac predával Animal Crossing: New Horizons nasledovaný hrou FIFA 20 a The Last of Us: Part II.

Zaujímavou odchýlkou je však Maďarsko, kde TOP 3 pozostáva z hier GTA V, FIFA 20 a Forza Horizon 4 a zvláštna situácia panuje aj vo Fínsku, kde si prvenstvo odniesol Minecraft.

Zdroj: GfK/IPTC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk