EA Sports odstránilo z FIFA 21 niektoré oslavy gólov. Údajne boli toxické

EA Sports odstránilo z FIFA 21 niektoré oslavy gólov. Údajne boli toxické

 

A človek nevie, či sa má smiať, alebo plakať.

Sme v roku 2020, takže takéto niečo už asi nikoho z nás neprekvapí. Štúdio EA Sports totiž oznámilo, že do najnovšieho ročníka série FIFA s číslovkou 21 neprinesie dve oslavy gólov, pretože podľa štúdia viedli k „toxickému správaniu v online komunite.“

Konkrétne ide o gestá „Shush“ a „A-OK.“

Gesto „Shush“ je gestom, ktoré je ako keď niekomu nasypete soľ do rany. O tom, že by však malo toxické správanie však počujeme prvý krát. Ak ho použije vás protivník, ktorý dal akurát gól, tak síce máme chuť niekomu vraziť (to je myslené ako vtip) no pokiaľ dobre vieme, toto gesto nie je prejavom žiadneho nežiaduceho správania.

To zas „A-OK“ gesto je na opačnej strane barikády. Napriek tomu, že história tohto gesta je dosť nevinná, tak neslávne známemu fóru 4chan sa podarilo „presvedčiť internet,“ že ide o gesto spájané s „White supremacists“ hnutiami. Preto vlastne bolo minulý mesiac odstránené z Call of Duty: Modern Warfare. Chudák Dele Alli, ktorý toto gesto spopularizoval...

Medzi ďalšími odstránenými oslavami gólov nájdeme napríklad „dab,“ oslavu Cristiana Ronalda „calm down“ a EA potvrdilo, že prehodnocuje aj ďalšie oslavy, takže je viac ako možné, že do vydania ich ešte niekoľko ubudne.

Štúdio taktiež potvrdilo, že skrátilo dĺžku osláv v online zápasoch a taktiež skrátilo aj maximálny čas, ktorý môžete stráviť pri rôznych štandardných situáciách, aby sa zabránilo zbytočnému a cielenému zdržiavaniu.

„Bolo nám povedané komunitou, že ide o toxické správanie v hre a my sme sa preto rozhodli, že ho potlačíme. Preto sme sa rozhodli odstrániť z hry niektoré oslavy, ktoré nie sú najlepším nápadom. Ich trvanie je navyše kratšie, takže viac času strávite hraním ako čakaním,“ prezradil producent hry Sam Rivera.

FIFA 21 vyhádza 9. októbra na súčasné konzoly a PC. 

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk