Legendárny vývojár série Grand Theft Auto opustil štúdio Rockstar Games

Legendárny vývojár série Grand Theft Auto opustil štúdio Rockstar Games

 

Meno vám síce veľa nepovie, ale jeho práca určite áno.

Po veľmi dlhej prestávke od sociálnych sietí sa vrátil Lazlow Jones a to rovno s nie veľmi pozitívnou správou. Táto legenda série GTA totiž oznámila svoj odchod zo štúdia Rockstar Games, ktorý sa zavŕšil v apríli 2020. Jones tak aktualizoval svoj profil na sieti LinkedIn a túto informáciu potvrdil aj na svojej oficiálnej stránke.

Podľa vlastných slov mal Jones počas posledných dvoch rokov problémy v súkromnom živote a rozhodnutie opustiť Rockstar Games mu prišlo ako najlepšie riešenie danej situácie.

Ak však náhodou neviete o koho ide, tak Lazlow Jones bol chlapík, ktorý bol v sérii GTA zodpovedný za všetky aspekty týkajúce sa in-game rádiových staníc a to vrátanie in-game reklám. Túto pozíciu zastával už od vývoja Grand Theft Auto III a jeho posledným projektom bolo GTA V.

Okrem toho sa podieľal aj na scenári GTA hier spolu s Danom Houserom, ktorý mimochodom tiež pred niekoľkými mesiacmi opustil Rockstar Games.

Asi netreba pochybovať o tom, že to bude pre štúdio obrovská strata a že in-game rádiá nebudú už nikdy také, ako doteraz.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk